Ahallı Mahallesi sakinleriyle Günlük yaylasından gelecek suyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Toplantıda, mahalle sakinlerinden hayırseverlerden Kemal Akkaya 17 bin lira Nimet Kılıç’ta beş bin lira  yayladan gelecek suya katkıda bulunacaklarını ifade ettiler.

Başkan Kırhasanoğlu,toplantının açılışında yaptığı konuşmada, genelde bu tür toplantıların mahalle ve köylerde yapıldığını anımsattı.

Mahalle muhtarımızın önerisiyle toplantıyı belediyemiz salonunda yapmayı uygun gördüklerini ifade eden Kırhasanoğlu:uzun yılardır bu yayladan gelecek suyla ilgili mücadeleyi sürdürdüklerini belirterek şöyle devam etti:

‘’İlçede su mağdurluğu yaşayan mahallenin Tepeköy ile Ahallı mahallesiydi. Tepeköy mahalle sakinleri kendi işçiliğini yaptı bizlerde katkıda bulunduk. Suyu mahalleye kısa bir süre önce akıttık. Şu anda onların su sıkıntı kalmadı. İnşallah belediyemiz vatandaş iş birliğiyle Ahallı mahallesini de su sıkıntısından kurtulmuş olacaktır.Mahalleye gelecek su öncesi katkıda bulunan hayırseverlerimizden Kemal Akkya ile Nimet Kılıç’a teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içinde katkılar devam edecektir.’’diye konuştu.

Toplantıya, İnşaat Mühendisi Murat Kahyaoğlu,Belediye Yazı İşleri Müdürü Halit Yanbul,Ahallı mahalle muhtarı Emin Akkaya ile mahalle sakinleri katıldı.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır