Giresun Üniversitesi (GRÜ) bünyesinde yeni açılan okul ve programlara 2019-2020 akademik yılından itibaren öğrenci alınacağı bildirildi.

Giresun Üniversitesi (GRÜ) bünyesinde yeni açılan okul ve programlara 2019-2020 akademik yılından itibaren öğrenci alınacağı bildirildi.
 
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Espiye MYO bünyesinde açılan ve eğitim-öğretim faaliyetlerini Yağlıdere ilçesinde sürdürecek olan “Acil Durum ve Afet Yönetimi” programı ile Eynesil Kamil Nalbant MYO bünyesinde açılan ve eğitim-öğretim faaliyetlerini Güce ilçesinde sürdürecek olan “Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri” programına öğrenci alınacaktır.
 
Bununla birlikte; Keşap İlçesinde fakülte binası tamamlanmak üzere olan Turizm Fakültesi bünyesindeki “Rekreasyon Yönetimi” bölümüne de 2019-2020 yılında öğrenci alınacaktır.
 
Ayrıca; Alucra Turan Bulutçu MYO bünyesinde açılan ve eğitim-öğretim faaliyetlerini Çamoluk ilçesinde sürdürecek olan “Dış Ticaret Programı”na öğrenci alımı için daha önce 2 defa başvurulmuş ancak; bu programa öğrenci alımı teklifimiz, bir önceki yılın Türkiye Doluluk oranı kriterini taşımadığı gerekçesi ile YÖK tarafından reddedilmişti.
 
2018-2019 yılında doluluk oranı yeterli seviyeye ulaşan ve Çamoluk ilçemizdeki fiziki ve akademik altyapısı daha önce tamamlanmış olan bu programa, 2019- 2020 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımı gerçekleştirilecektir.
 
Söz konusu ilçelerdeki bu birimlerin diğer bölüm ve programlarının alt yapı çalışmaları planlandığı şekilde devam etmektedir. İlerleyen süreçte alt yapısı tamamlanan birimlere öğrenci alımı devam edecektir.
 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır