Amerika Birleşik Devletlerinin New York eyaletinde uzun süredir Duchenne isimli kas hastalığı ile uzun süredir mücadele veren Türk Amerikan toplumun sevilen isimlerinden iş adamı Mustafa Çatalbaş’ın oğlu Erol Çatalbaş son yolculuğuna Giresun'un Yağlıdere ilçesinde uğurlandı.

Amerika Birleşik Devletlerinin New York eyaletinde uzun süredir Duchenne isimli kas hastalığı ile uzun süredir mücadele veren Türk Amerikan toplumun sevilen isimlerinden iş adamı Mustafa Çatalbaş’ın oğlu Erol Çatalbaş son yolculuğuna Giresun'un Yağlıdere ilçesinde uğurlandı.
 
Cenazesi Yağlıdere ilçesinde getirilen Çatalbaş için isminin verileceği Yağlıdere Meslek Yüksek Okulu bahçesinde tören düzenlendi.
 
Buradaki törende konuşan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları,benim de tanıma imkanı bulduğum Erol kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum''dedi.
 
Önünde bulunduğumuz okulun ailenin hayırlarının devam ettireceğini belirten Sarıfakıoğlulları,bir babanın evlada duyduğu sevgiyi yakinen hissettik. Yüce mevlam onlara sabırlar versin. Bu okulumuz Erol kardeşimizin hatırasına uygun bir şekilde tamamlanacaktır. Nice evlatlarımız burada eğitim görecektir''diye konuştu.
 
Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu ise,2012, 2013 yılında ilçemize meslek yüksekokulu kazandırmak için girişimde bulunduklarını söyledi.
 
Kırhasanoğlu,Yağlıdere başta olmak üzere il dışında ve Amerika'da bulunan iş adamlarımızın desteğiyle okulumuzun kaba inşaatını bitirdik.ince işini de iş adamı abimiz Mustafa Çatalbaş oğlu Erol Çatalbaş adına bu okulun geriye kalan kısmını üstlendi.ve bu eseri de ilçemize kazandırmış oldu.Erol kardeşimize Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.Bu okul burada hizmet verdiği müddetçe hayrı devam edecektir.Kısa bir süre öncede Üniversiteden açıklama yapılarak gelecek yıldan itibaren öğrenci alınacağı açıklandı.Bu açıklamanın ardından bizlerde mutlu olduk''dedi.
 
Konuşmaların ardından ilçe müftülüğüne bağlı din görevlileri tarafından Kuranı Kerim okundu dua yapıldı.
 
Daha sonra Çatalbaş'ın cenazesi, Yağlıdere Merkez Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazından sonra Ahallı Mahallesi'ndeki aile kabristanlığına defnedildi.
 
Çatalbaş'ın sarı kırmızı güllerle kaplanan mezarına, Galatasaraylı futbolcuların imzaladığı forma örtüldü.
 
Erol Çatalbaş'ın ablası Gülseren Akçay, cenaze törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, kardeşinin iyi bir Galatasaray taraftarı olduğunu söyledi.
 
Erol'un, Amerika'dan İstanbul'a daha önce bir kaç defa Galatasaray antrenmanı izlemek için geldiğini anlatan Akçay, şunları kaydetti:
 
"Bunun yanında Galatasaraylı sporcular video yapıp kendisine göndermişlerdi. Videoda da 'Geçmiş olsun Erol, seni çok seviyoruz' demişlerdi. Fanatik bir Galatasaray taraftarıydı. Türkiye,Atatürk ve Galatasaray hastasıydı. Memleketinde son yolculuğuna uğurladık. Bizler de ailesi olarak çok sevdiği, aşık olduğu Galatasaraylı futbolcularının hediye ettiği formasını ve atkısını mezarına örttük. Mezarını da sarı kırmızı çiçeklerle donattık."
 
Akçay, kardeşi Erol'un, ihtiyacı olan öğrencilere hep yardım etmek istediğini belirterek, "Bizler de önümüzdeki hafta ilimizde bu şekilde bir çalışma yapıp kardeşimizin bu isteğini yerine getireceğiz. Kardeşimiz yakın arkadaşlarına, Galatasaraylı futbolcuların sahaya 'Erol seni çok seviyoruz' pankartıyla çıkmasını istediğini söylemiş. Bu isteği de yerine gelirse ailesi olarak mutlu oluruz''ifadelerini kullandı.
 
Bizlerde Yaglidere.com ailesi olarak Erol Çatalbaş'a Allah'tan rahmet yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

  • Ali Dede

    Allah Rahmet Eylesin ..

    25 Eki 2018 Per

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır