Yağlıdere ilçesinin yetiştirdiği hayırsever iş adamlarından Metin Koç ilçemize olduğu kadar ilimize de katkıları devam ediyor.

Yağlıdere ilçesinin yetiştirdiği hayırsever iş adamlarından Metin Koç ilçemize olduğu kadar ilimize de katkıları devam ediyor.
 
29 Nisan’da açılışı yapılan Giresun Üniversitesi teknik bilimler meslek yüksek okuluna o gün söz verilen CNC tezgahları 17 Ekim 2018 tarihi itibarıyla okula teslim edildiği bildirildi.
 
Metin Koç, sitemize yaptığı açıklamada,6”CNC TORNA VE 500x700x500 3 eksen CNC DİK İŞLEME MERKEZİ Tezgâhların özellikle eğitim amaçlı olmadığını piyasada kullanılan marka ve standartlarda olduğunu, istenirse piyasaya iş yapılabilecek kapasitede olduğunu ifade etmek isterim’’dedi.
 
Koç, bu sayede yüksek okulumuzdan mezun olan gençler maket üstünde değil gerçek birebir kullanarak öğrenmiş olacakları için iş hayatına kolay adapte olacaklar. Teorik de alınan eğitim pratik ile bütünleşemediğinde bir anlam ifade etmiyor.’’dedi.
Merhum Mustafa KOÇ’un Meslek Lisesi memleket meselesi sözünden hareketle ülkenin İstikbalini üretimden geçeceğini bununda meslek lisesi ve meslek yüksek okullarının eğitim kalitesinin artmasıyla mümkün olduğu gerçektir diyen Koç,Giresunumuz da katma değerli üretim anlamında makine sanayi çok uygun ve elverişli olduğu kanaatindeyim.Giresunumuz neden bir Bursa Konya Antep olmasın? Makine üretiminin çevreye zararlı (boya toz döküm)gibi atığı olmaz. Tek atığı talaşlı hurdadır ve satılır’’diye konuştu.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR
 
 

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır