Yağlıdere ilçesinde, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla konferans düzenlendi.

Yağlıdere ilçesinde, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla konferans düzenlendi.

İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen "Hazreti Peygamberimiz ve Gençlik’’ konulu konferans EKO Düğün salonunda gerçekleştirildi.

İlçe Müftüsü Fatih Sarıgül, konferansta yaptığı konuşmada, etkinliğe katılanların kandillerinin mübarek olmasını diledi.

Mevlid Kandili ile Hazreti Muhammed'in doğum gününü kutladıklarını ifade eden Sarıgül, şunları kaydetti:

"Yeryüzünde çok önemli gelişmelere sebep olan insanların gönlüne ferahlık, düşüncelere berraklık kazandıran bu mutlu doğum, insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. İnsan ilişkilerin zayıfladığı, arkadaşlık, komşuluk, akrabalık bağlarının yok olmaya başladığı günümüzde Sevgili Peygamberimizi tanımaya, onu anlatmaya ve ona tam anlamıyla bağlanmaya ne kadar çok ihtiyacımız var. Sevgili Peygamberimiz gibi ideal bir eş, şefkatli ve sıcak bir baba, hassas ve uyumlu bir komşu, özüyle sözüyle dosdoğru bir tüccar, samimi gönülden bir dost, adil ve dosdoğru konuşan bir devlet adamı olmak onun yüce mirasına sahip çıkmak zorundayız."

Konferansta konuşmacı olarak Yağlıdere ilçesinde 1997-2000 yılları arasında ilçe müftüsü olarak görev yapan, emekli müftü Hikmet Yazıcı yer aldı.

Konferansın ardından Belediye Başkanlığı tarafından vatandaşlara ikramda bulunuldu.


FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır