2018 Nisan ayı itibari ile tüm yurtta emniyet müdürlüğünün vermekte olduğu ehliyet ve pasaport işlemleri nüfus müdürlüklerine devri yapılmıştır.

2018 Nisan ayı itibari ile tüm yurtta emniyet müdürlüğünün vermekte olduğu ehliyet ve pasaport işlemleri nüfus müdürlüklerine devri yapılmıştır.

İlk etapta ilçelerde ehliyet ve pasaport veren emniyet müdürlüklerinin olduğu ilçelerdeki nüfus müdürlükleri işlem için yetkilendirilmiştir.

Yağlıdere ilçe emniyet amirliğinde pasaport ve ehliyet verilmesine dair birim olmadığı için ilce nüfus müdürlüğünde ehliyet ve pasaport verme işlemi yapılmaya başlandı.

İlçe Nüfus Müdürü Mustafa Cebecioğlu,sitemize yaptığı açıklamada, ilçemizin gurbetçi yoğunluğu göz önüne alınarak gecen ay itibari ile pasaport ve ehliyet işlemi için yetki alınmiş olduğunu söyledi.

Cebecioğlu,vatandaşlarımızın artık bu işlemlerini Yağlıdere ilçe nüfus müdürlüğünde sorunsuz bir seklide halletme sansı bulunmaktadır’’dedi.

Öte yandan ilçede ehliyet ve pasaport çıkaracak vatandaşların nüfus müdürlüğüne geldiklerinde randevu sistemi olmadan direk işlemlerini gerçekleştirme imkânına da sahip olmuş olacak.

İlçe Nüfus Müdürlüğüne işlemlerini yaptırmaya gelen vatandaşlarda; uygulamadan memnun olduklarını belirterek, daha önceden pasaport veya ehliyet çıkarmak yada yenilemek için ilçe dışına çıkmak zorunda kalıyorduk. Bu da biziler için ayrı bir masraf ve zaman kaybına yol açıyordu. İlçemizde böyle bir uygulamanın başlaması son derece yerinde olmuştur. Katkıları olanlara teşekkür ederiz ifadelerini kullandılar.


FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır