Yağlıdere Anadolu Lisesi Dart sporunda genç kızlarda üst üste 3.kez Giresun birincisi olmuştur.

Yağlıdere Anadolu Lisesi Dart sporunda genç kızlarda üst üste 3.kez Giresun birincisi olmuştur.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk, "Yapılan araştırmalarda dart sporu sporcularının spor karakterlerini Sportmenlik, Adalet, Dürüstlük, Merhamet karakterlerini yüksek düzeyde olumlu etkilediği, Antisosyal karakterini ise düşürdüğü tespit edilmiştir. Çocuklarımızın her zaman gururu yaşaması için tüm ekibimizle çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz. Başarılı çalışmalarından dolayı Okul Müdürümüz Kamil Hekim ve ekibini, beden eğitimi öğretmenimiz Mustafa Bolat'ı ve öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum.’’dedi.

Eğitim ve spora desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Kaymakamımız Yasin Erdem'e,  Yağlıdere Belediye Başkanımız Abdurrahman Kırhasanoğlun'a, Üçtepe Belediye Başkanımız Harun Öztürk'e ve tüm eğitim gönüllülerine şükranlarını sunduğunu belirten Öztürk, şöyle devam etti:

‘’Dart sporunun önemli özelliği, kısa süre içinde karar verebilmek, bu kararı nasıl uygulayacağını planlamak, planlanan atış yapılamaz ise hem yaşanan yoğun moral bozukluğu ile baş edebilmek hem de bir sonraki atışın nasıl yapılacağını düşünmek gibi yoğun zihinsel faaliyetlerdir. Bu yönüyle dart sporu satranç sporuna benzetiliyor ve “Ayakta Satranç Oynamak” olarak da tarif ediliyor. Dart sporu sadece yarışma amaçlı bir spor branşı değil, insanların stresini atacağı, yeni insanlarla tanışmasını kolaylaştıracak, bedensel faaliyetleri kadar zihin faaliyetlerini de kullanacağı bir sosyal etkinlik olarak ön plana çıkıyor''diye konuştu.

 Öğrencilerimizin yakın zamanda kazandığı sporsal başarıları.

1-Anadolu Lisesi Kız futsal takımımız Giresun İl birincisi olmuştur.

2- Şehit Enver ŞAHİN Ortaokulu Yıldız kızlar Dart sporunda Giresun İl birincisi olmuştur.

 3- Yağlıdere İmam Hatip Lisesi Genç Erkekler Dart Sporu Giresun İl birincisi olmuştur.

 4-Yağlıdere Anadolu Lisesi Genç Kızlarda üst üste 3.kez Giresun İl birincisi olmuştur.

 5-Yağlıdere Anadolu Lisesi Genç Erkekler Dart Sporu Giresun üçüncüsü olmuştur.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır