Yağlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi." Okulumuzun çocuk gelişimi bölümü öğrencileri Avrupa'ya gidiyor.

Yağlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi." Okulumuzun çocuk gelişimi bölümü öğrencileri Avrupa'ya gidiyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk, "Okulumuz Giresun'un kabul gören projeleriyle Avrupa'ya eğitim için en çok öğrenci gönderen okullarından biridir. Bu projeler kapsamında öğrencilerimiz Avrupa'da uygulanan en güncel sistemler hakkında hem teorik hem de uygulamalı eğitimler alarak kendilerini mesleki bilgi ve beceri açısından geliştiriyorlar. Amacımız Ufku açık ve büyük düşünen öğrenciler yetiştirmekte olduğunu söyledi.

Öztürk,başarılı çalışmalarından dolayı okul müdürümüz Erbey ÜNVER ve ekibini, değerli öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Her alanda eğitime desteklerinden dolayı  Kaymakamımız Yasin Erdem'e, Yağlıdere Belediye Başkanımız Abdurrahman Kırhasanoğlun'a, Üçtepe Belediye Başkanımız Harun Öztürk'e ve tüm eğitim gönüllülerine şükranlarımı sunuyorum." Dedi.

 Ulusal Ajans Başkanlığınca yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında "Okul Öncesi Eğitimde Yaratıcı Düşüncenin Geliştirilmesi" proje çalışması sonucunda Çocuk gelişimi öğrencilerimiz İspanya ve Romanya'ya gidiyor. 2016 yılında da okulumuzun elektrik öğrencileri “Avrupa’yla Enerji Tasarrufu” adlı Erasmus+ Hareketlilik projesi kapsamında Çek Cumhuriyeti'ne gitmişti. Sürekli farklı proje çalışmalarıyla dikkat çeken Yağlıdere Çok programlı Anadolu lisemizde elektrik, çocuk gelişimi ve muhasebe bölümleri bulunuyor

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır