Amerika Birleşik Devletlerinin New York Eyaletinde açılan NYTAC New York Turkish American Center bünyesinde hizmete giren okulda şu an itibarıyla 40 öğrenci eğitim görüyor.

Amerika Birleşik Devletlerinin New York Eyaletinde açılan NYTAC New York Turkish American Center bünyesinde hizmete giren okulda şu an itibarıyla 40 öğrenci eğitim görüyor.

Bağımsız olarak derneğin açıldığını belirten derneğe öncülük yapan iş adamlarından Muammer Özdemir, sitemize yaptığı açıklamada, New York eyaletinin Long Island bölgesinde NYTAC bünyesinde okulun faaliyetine başladığını söyledi.

Long Islandın en işlek bölgesine Türk Bayrağını asmanın haklı onuru ve gururunu yaşadıklarını belirten Özdemir, yetişkinlere İngilizce dersi Türkçe bilmeyen yetişkinlere de Türkçe dersi veriliyor’’dedi.

Derneğimizin bağımsız olarak devam edeceğini söyleyen Özdemir, NYTAC bünyesinde Türkçe,Tarih,Müzik,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Resim başta olmak üzere bir çok dersin Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak verilmeye başlandığını belirtereti. bu derneğin kurucularından beş tanesi Yağlıdereli hemşehrilerimizden oluşuyor.

Toplam da 12 kişi bu derneğe öncülük yapmıştır. Okulumuz bölgede yaşayan Türkler için önemli bir hizmet olmuştur.’’diye konuştu.

NYTAC KURUCU ÜYELERİ

1-EROL AKYUREK-KAYSERI

2-ABDULLAH AYGUN-GİRESUN

3-AYTEKİN YILMAZ-ANKARA

4-BILAL ALTINTOPRAK-GİRESUN

5-HÜSEYIN AKARSU-SİNOP

6-İBRAHİM DUMAN-SAMSUN

7-MEHMET A DURAN-SİVAS

8-MUAMMER ÖZDEMIR-GİRESUN

9-MURAT TUTAK- KAHRAMANMARAŞ

10-OKTAY TOP-GİRESUN

11-ÖNDER ÖZDEMIR-GİRESUN

12-YAHYA KAYKU-KASTAMONU

Adres :New york Turkish American Center 133 Sunrise Hwy Amityville Ny 11701

Tel = 1631 464 4829

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır