Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde düzenlenen Türkiye Şampiyonasında bir Türkiye şampiyonu çıkaran bir de Türkiye ikincisi çıkaran Yağlıdere Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları aileleriyle birlikte yemekli programda bir araya geldi.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde düzenlenen Türkiye Şampiyonasında bir Türkiye şampiyonu çıkaran bir de Türkiye ikincisi çıkaran Yağlıdere Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları aileleriyle birlikte yemekli programda bir araya geldi.

İlçede yeşil beyaz restoranda düzenlenen yemek öncesi konvoylarla şehir turu atılarak sporcular Türk bayraklı meşale ve konfetilerle karşılandı.

Halk Eğitimi Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı İlhan Bahçekapılı burada yaptığı konuşmada,2015 yılından bu yana ilçede karate sporunu sürdürdüklerini söyledi.

2015 yılından bu yana çeşitli şampiyonalara katıldıklarını belirten Bahçekapılı,’’Bu şampiyonalarda çeşitli başarılar elde ettik. Bugün burada tanışma yemeği düzenliyoruz. Bu sene yeni alan taraması yaparak yeni veliler yeni öğrenciler grubumuza kattık. Bunun yanında kulüp olarak kendi tesisimizi hayata geçirdik. Önceden okullarımızın çok amaçlı salonunda çalışmalarımızı gerçekleştiriyorduk. Bu sene yeni bir salona taşındık. Şimdi daha iyi koşullarda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Yeni tesise geçmemiz ile birlikte sporcu sayımız da arttı. İnşallah bunu da ha da artırmayı hedefliyoruz. Bu salonun açılmasında emeği gecen İsa ve Mustafa  Çıtlak başta olmak üzere katkısı ve desteği olan yurt dışındaki tüm Yağlıdereli iş adamlarımıza ve dostlarımıza teşekkür ediyorum’’dedi.

Velilerin bu spora sahip çıkmasıyla birlikte başarının da arttığını ifade eden Bahçekapılı, şöyle devam etti:

‘’Karadeniz bölgesinin birçok ilinde üç senedir birinci çıkaran ve ikinci çıkaran kulüp yok. Bizler ise bu sene Antalya ilinde düzenlenen Türkiye şampiyonasında sayı vermeden Türkiye şampiyonu çıkardık. Bunun yanında bir sporcumuzda Türkiye ikincisi oldu. Bizim gibi küçük ölçekli ve imkânların kısıtlı olduğu bir yerde milli takıma sporcu göndermek ayrı bir gurur yaşatıyor. Bu spora başlayan çocuklarımızda toplum içeresindeki davranışlarında yada sokaklarındaki davranışlarında çok büyük farklılıklar meydana geliyor’’dedi.

KULÜBÜMÜZE  YURT İÇİNDE VE YURT DIŞINDA DESTEK VEREN SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ 

Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor kulübü Antrenörü ile  Milli Takımlar Antrenörü Murat Yıldızlar ise, kulübümüze desteklerinden dolayı yurt içinde ve yurt dışındaki sponsorlarımıza teşekkür ederek, ’İlçedeki karate sporunun bizler kadar ailelerinde büyük katkısı vardır. Onlara da özveri ve gayretlerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Süper bir takım olduk. Güzel günler bizi bekliyor’’

Karate sporunun ilçedeki başarısının sporcular kadar ailelerin sayesinde de olduğunu belirten iş adamı İsa Çıtlak ise, bu gibi sporların sayesinde çocuklarımız kötü alışkanlıklardan korunduğu kadar öz güven sağlamasına da faydası oluyor. Bu başarının gelmesinde bizim de bir katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Çocuklarımıza hep beraber sahip çıkalım.

Düzenlenen programa, Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çıtlak,yönetim kurulu üyeleri ile sporcular ve aileler katıldı.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır