Yağlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerimizin tasarladığı robot en iyi sekiz çalışma arasında yer aldı.

Giresun Robotik kodlama yarışmasında Yağlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerimizin tasarladığı robot en iyi sekiz çalışma arasında yer aldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk, "Avrupa projeleriyle dikkat çeken okulumuz Robotik ve yapay zeka konusunda da önemli çalışmalara imza atacaktır.’’dedi.

Biliyoruz ki başlangıçtaki küçük adımlar büyük başarılara kapı açar.Hem akademik alanda hem de sosyal etkinliklerde süreklilik arz eden nitelikli eğitim için tüm ekibimizle çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceklerini belirten Öztürk,başarılı çalışmalarından dolayı okul müdürümüz Erbey Ünver ve ekibini, öğretmenlerimiz Murat Aksu ve Ramis Aksu´yu ve öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum." Dedi.

Elektrik öğretmenimiz Murat Aksu ve Elektrik- Elektronik Mühendisi Ramis Aksu´nun danışmanlık yaptığı öğrencilerimiz Doğukan Akar ve Ramazan Kır´ın tasarladığı robot en iyi sekiz çalışma arasında yer aldı.

Tasarlayacakları robotun özellikleri ve robotun yapacağı görevler yarışma günü belli olan etkinlikte öğrencilerimiz verilen malzemelerle kendi robotlarını tasarladılar, kodlamalarını da yaparak tasarladıkları robotlarını yarıştırdılar.

Robotik kodlama yarışması insanların gündelik hayatlarında karşılaştıkları problemlere çözüm getiren; donanım, yazılım unsurları barındıran ve programlanabilir ekipmanlarla oluşturulan ürünlerin kabul edildiği bir etkinliktir. 

 

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır