23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yağlıdere ilçesinde törenle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yağlıdere ilçesinde törenle kutlandı.

Kaymakamlık bahçesinde Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören Mustafa Kemal İlkokulu bahçesinde devam etti.

Şiirlerin okunduğu törende, halk oyunları gösterileri de yapılarak çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk törende yaptığı konuşmada, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, Türk Milleti’nin yeniden doğuşunun başladığı ve millet egemenliğinin tek hakim güç olduğunun tüm dünyaya ilan edildiği gün olan 23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıl dönümüne ulaşmanın ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Bilgelikle donatıp yarına hazırladığımız, üstüne titrediğimiz çocuklarımıza çok önemli görevler düşüyor. Çünkü çocuklarımız bizim geleceğimizi inşa edecek nesillerdir. Biz eğitimciler de çocuklarımızın aydınlık geleceği için tüm ekibimizle çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz." Dedi.

Törene, Yağlıdere Kaymakam vekili Dede Musa Baştürk, Belediye Başkanı Yaşar İbaş, İlçe Jandarma Komutanı Remzi Aslan, İlçe Emniyet Amir vekili Ziya Diner, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır