Yağlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerimiz iki haftalık staj eğitimleri için 5 Mayısta İspanya'ya gidiyor.

Yağlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerimiz iki haftalık staj eğitimleri için 5 Mayısta İspanya'ya gidiyor.
 
Öğrencilerimiz kısa bir süre önce de Romanya’da 15 günlük uygulamalı staj eğitimi görmüştü.
 
Yağlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi çocuk gelişimi bölümü öğrencilerimiz Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında "Okul Öncesi Eğitimde Yaratıcı Düşüncenin Geliştirilmesi" projesi kapsamında İspanyadaki uygulamalı staj eğitimine gidiyor
 
Öğrencilerimiz eğitim saatlerinin dışında İspanya'nın tarihi mekanlarını ziyaret ederek, kültürel aktivitelerine katılma olanağı da bulacaklar. Proje kapsamında öğrencilerimizin bilgi ve tecrübelerinin artırılması, alanla ilgili yeni yöntem ve teknolojik gelişmelerin takibi, katılan öğrencilerimizin dil ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
 
Öğrencilerimiz staj eğitimlerinin sonucunda aldıkları belgelerle Avrupa Birliği üyesi ülkelerde, mesleklerinde iş başvurusu yapabilecekler ve çalışabilecekler.
 
Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Öztürk, "Okulumuz; Avrupa Birliği projelerinde Giresun'da projeleri kabul gören önemli okullardan biridir. Bu çalışmalar meslek okulu tercihi yapacak öğrencilerimizin ufkunu açacak ve büyük düşünmelerine kapılar aralayacaktır.Öğrencilerimiz bu staj sayesinde hem mesleki anlamda kendilerini geliştirecekler hem de ufukları ve vizyonları gelişecektir. Başarılı çalışmalarından dolayı okul müdürümüz Erbey Ünver ve ekibini, değerli öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum.Çocuklarımızın her alanda nitelikli eğitim almaları için tüm ekibimizle çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz." Dedi.
 
2016 yılında da okulumuzun elektrik öğrencileri “Avrupa’yla Enerji Tasarrufu” adlı Erasmus+ Hareketlilik projesi kapsamında Çek Cumhuriyeti'ne gitmişti.
 
Sürekli farklı proje çalışmalarıyla dikkat çeken Yağlıdere Çok programlı anadolu lisemizde elektrik, çocuk gelişimi ve muhasebe bölümleri bulunuyor.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır