Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce okul öncesi eğitim şenliği düzenlendi.

Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce okul öncesi eğitim şenliği düzenlendi.
 
Yumurcak Anaokulu, Sınır Ahmet Elmalı İlkokulu, Üçtepe İlkokulu ve Mustafa Kemal İlkokulunun beraber organize ettiği, İlçe pazarı alanında düzenlenen çocuk şenliğinde okulların açtıkları yiyecek, içecek ve el işleri stantları ilgi gördü.
 
Etkinlikte çocuklar için masal kahramanları, oyun grupları, yüz boyama, çocuk oyunları, dans ve geri dönüşüm defile gösterileri yer aldı.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk, şenlikte yaptığı konuşmada, Çocuklarımızın duygusal zeka gelişimine katkı sağlayan ve yüzlerindeki mutluluğu artıran bu etkinliklerimiz artarak devam edecektir. Okullarımızda yaptığımız tüm çalışmalarımızın temelinde çocuklarımız var. Çünkü çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Başarılı çalışmalarından dolayı okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum’’dedi.
 
Yumurcak Anaokulu Müdürü Ayşenur Öztürk,ise,Çocuklarımızın toplum önünde kendini ifade edebilme, çocuklarımızın kendilerine olan güveni artırma Türk kültürünü tanıma ve sergileme büyüdüklerinde arşivlerinde tatlı anılarının olduğu bir gün yaşatmak için bu programın düzenlendiğini belirterek ,’’Bütün bir yıl boyunca çocuklarımız büyük bir gayret ve özveriyle çalıştılar. Okul hayatlarının en önemli adımlarından biri olan anasınıfını başarıyla tamamladılar.6 yaş grubunu okulumuzdan uğurlamanın hüznünü, diğer yaş gruplarıyla önümüzdeki sene yeniden bir arada olmanın sevinciyle bir yılı daha geride bıraktık. Bütün bir yılın yorgunluğunu öğrencilerimiz ve siz velilerimizle atacak olmaktan çok mutluyuz’’diye konuştu.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır