Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülecek "Stem Eğitiminde Geride Kalmayacağız." projesinin sözleşmesi imzalandı.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülecek "Stem Eğitiminde Geride Kalmayacağız." projesinin sözleşmesi imzalandı.

STEM, teorik bilginin uygulamaya, ürüne ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlayan, öğrencilerin Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik derslerinde öğrendikleri bilgileri, bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan bir eğitim yaklaşımıdır.

Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk, "Geleceğin becerileriyle donatılan çocuklarımız dijitalleşen dünyada ülkemizin etkin rol almasını sağlayacaktır.STEM, kodlama, programlama alanında uzmanlaşan öğretmenlerimizin rehberliğinde verilecek STEM eğitimi öğrencilerimizin yeni buluşlar keşfetmesini, olaylar arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamalarına ve yaratıcılık, eleştirel düşünme, problem çözebilme gibi 21.Yüzyıl becerilerini kazanmalarına kapılar aralayacaktır.İlçe Proje koordinatörümüz Mustafa DİZDAR'ı başarılı çalışmalarından dolayı canı gönülden kutluyorum.Çocuklarımızın aydınlık geleceği için tüm ekibimizle çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz." Dedi. 


STEM eğitimi projesi kapsamında ilçemizde 45 öğretmenimiz eğitim alacaktır.Öğretmenlerimiz gerekli eğitimleri tamamladıktan sonra belli bir program kapsamında öğrencilerimizle düzenli eğitim çalışmalarına devam edeceklerdir. STEM Eğitiminin ilçemizde bulunan diğer öğretmenlere de yaygınlaştırılması sağlanacaktır. STEM, okulöncesi eğitimden yükseköğretime kadar tüm eğitim sürecini kapsayan disiplinlerarası bir yaklaşım olarak kabul edilmektedir.Kodlama, programlama, STEM gibi sayısal zekâya hitap eden çalışmalar Eleştirel düşünme, Problem çözebilme, Yaratıcı düşünme, İşbirlikçi çalışma gibi önemli becerileri kazandırmaktadır. Bu beceriler doğrultusunda üretim yapılarak topluma ve ekonomiye fayda sağlanabilmektedir. Öğretmenlerimizin STEM, kodlama, programlama alanında uzlaşmalarını sağlamak için birbirinin devamı şeklinde olan dört hizmetiçi eğitim açılacaktır.

 

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır