Yağlıdere’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla vatandaşlar ilçe meydanında bir araya geldi.

Yağlıdere’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla vatandaşlar ilçe meydanında bir araya geldi.
 
Meydanda toplanan vatandaşlar, şehitler için saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.
 
Yağlıdere Kaymakamı Burak Baykut Öz, burada yaptığı konuşmada,15 Temmuz gecesi Türkiye tarihi için bir dönüm noktası olduğunu söyledi.
 
15 Temmuz aslında bir darbe teşebbüsü olmasının ötesinde olduğunu belirten Öz, Mahiyeti itibarıyla 15 Temmuz gecesi Türkiye post modern bir terör eylemine şahitlik etmiş ve millet bedenini tanklara karşı, silahlara karşı siper ederek bu işgal girişimini püskürtmüştür.’’dedi.
 
Öz,1915’de Çanakkale geçilmez diyen bu millet ecdadından aldığı bu öğütle;15 Temmuz’da boğaz köprüsü geçilmez, genelkurmay kavşağı geçilmez, Beştepe geçilmez, Türkiye geçilmez demiştir. O gece üniforma giymiş FETÖcü teröristler gözleri dönmüşcesine milletimize bomba yağdırmış ölüm saçmışlardır. Düşman kuvvetlerinin bile dokunmadığı, milli iradenin tecelligahı Gazi meclisimizi bombalamışlardır.250 insanımız, bu teröristler tarafından şehit edilmiştir o gece’’
 
Konuşmanın ardından, Cumhurbaşkanlığının hazırlamış olduğu sinevizyon gösterisi, şiirler,15 Temmuz sözleri ile ilçe müftülüğü ’nün hazırlamış olduğu ilahiler okundu.
 
Program yapılan duanın ardından sona erdi.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır