LGS’de 16 ilçe arasında birinci olan Yağldere ilçesi için 2019-2020 eğitim öğretim yılında yapılacak projeler hakkında istişare toplantısı düzenlendi.

LGS’de 16 ilçe arasında birinci olan Yağldere ilçesi için 2019-2020 eğitim öğretim yılında yapılacak projeler hakkında istişare toplantısı düzenlendi.

Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak önemli projelere imza atan okul ve kurum müdürlerimizden oluşan proje ekibi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk başkanlığında toplantı yaptı.


Toplantıda 2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminde ilçemizde yapılacak projeler değerlendirildi.


Toplantı sonrası proje koordinatörü Eğitimci Mustafa Dizdar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Öztürk'ü ziyaret etti.


Ziyarette 2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminde ilçemizde yapılacak projeler değerlendirildi.

Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk, "Amacımız yeni eğitim öğretim yılında da sosyal sorumluluk projeleri, değerler eğitimine yönelik, öğrencilerimize değer kazandırmaya dönük projeler geliştirerek İlçemizi tanıtan, İlçemize katma değer sağlayacak yeni istihdam sağlayıcı projelerin sürekliliğini sağlamaktır. Başarılı çalışmalarından dolayı şube müdürlerimizi, tüm okul ve kurum yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum.Başarılı çalışmaları ve katkılarından dolayı değerli hocamız Mustafa Dizdar'a teşekkür ediyorum.Çocuklarımızın aydınlık geleceği için çalışmalarımızı tüm ekibimizle durmaksızın sürdüreceğiz." Dedi.


2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında İlçemizde faaliyete geçen projelerden bazıları:


1-Öğretmenlerimizin Çek Cumhuriyeti (Çekya), Almanya ve Avusturya'da Erasmus+ personel hareketliliği projesi kapsamında 15 günlük okul personelinin yeterliliklerinin geliştirilmesi eğitimi ve yurt dışında mesleki gelişim çalışmaları.

2- Yağlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi çocuk gelişimi bölümü öğrencilerimiz Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında "Okul Öncesi Eğitimde Yaratıcı Düşüncenin Geliştirilmesi" projesi kapsamında İspanya ve Romanya´da 30 gün süren uygulamalı staj eğitimi. (2016 yılında da okulumuzun elektrik öğrencileri “Avrupa’yla Enerji Tasarrufu” adlı Erasmus+ Hareketlilik projesi kapsamında Çek Cumhuriyeti´ne gitmişti.)

3- Öğretmenlerimize Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yürütülen "Stem Eğitiminde Geride Kalmayacağız." projesi kapsamında Robotik Kodlama eğitimi.

4-Yaklaşık 100 öğretmenimize Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile "Öğrenen Lider Öğretmen" seminerleri verilmesi.

5- İlçemizdeki tüm sınıf öğretmenlerimize ve okul öncesi öğretmenlerimize Okul-Aile İşbirliği Geliştirme Eğitimi.

6- Velilerimize KOSGEB'in uygulamalı girişimcilik programı çerçevesinde ve Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla kişilerde girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla başlatılan uygulamalı girişimcilik eğitimi.

7- 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında öğretmenlerimizin rehberliğinde yüzlerce öğrencilerimizin hazırladığı projeler.

8- Koruyucu Aile, değerler eğitimi, Fen ve matematik alanında uygulamalı eğitim projeleri ve sokak hayvanlarının yararına yapılan projeler başta olmak üzere birçok farklı alanlarda sosyal sorumluluk çalışmaları.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır