Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği yaz kursları öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlıyor.

Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği yaz kursları öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlıyor.

Hafta içi ve hafta sonu her gün gerçekleştirilen farklı kurslarımız ile çocuklarımızın yaz tatili en verimli hale getiriliyor.

Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk, "Farklı yaz kurslarımızla çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamak ve geleceğe sağlıklı, nitelikli donanımla hazırlanmaları vazgeçilmez önceliğimizdir. Çocuklarımızın aydınlık geleceği için tüm ekibimizle çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz." Dedi.

Yağlıdere Gençlik Hizmetleri ve Spor MüdürüHabil Kır, "Masa tenisi oyun becerilerini ve kurallarını öğrenen öğrencilerimiz daha sağlıklı ve zinde bir yapıya kavuşabilirler. İlçemizin masa tenisi antrenörü Fatma Cavlak yönetiminde bu programa katılan öğrencilerimiz masa tenisi sporunun oyun becerilerini ve kurallarını öğrenirler. İlave bir ekipmanla yapılan masa tenisi sporu, vücut koordinasyonunun gelişmesine de yardımcı olur. Masa tenisi ve farklı kurslarımız tüm çocuklarımızın katılımı içindir. Tüm çocuklarımızı kurslarımızda görmek istiyoruz." Dedi. Masa Tenisi; konsantrasyon, ani ve doğru karar verme, çeviklik, keskin gözlem, koordinasyon ve denge gibi özelliklerin gelişmesini sağlar. Fiziki şartları yeterli olan herkes masa tenisi oynayabilir. 6 yaşından başlayıp üst yaş sınırı olmayan bir spor branşıdır.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır