İlçemizin yetiştirdiği değerli isimlerden biri Manisa Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan İstanbul Başakşehir Kaymakamı oldu.

Giresun’un yetiştirdiği değerli isimlerden biri Manisa Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan İstanbul Başakşehir Kaymakamı oldu.

Meslek hayatı başarılarla dolu olan Kaymakam Uğur Turan görev yaptığı tüm illerde hep gözyaşları ile uğurlanmış çalışkanlığı ile taltif edilmiş mülki amirlerimizden biridir.

Taltif, başarı ve taktir belgeleri alan Başakşehir’in yeni Kaymakamı hemşehrimiz Uğur turan ‘Yılık İdaresi” ödülünü de layık görülmüştü.

Yağlıdereli hemşehrimiz Uğur Turan’a yeni görev yeri olan İstanbul Başakşehir Kaymakamlığı görevinin hayırlı olmasını dileriz.

UĞUR TURAN KİMDİR?

1968 yılında doğan Kaymakam Uğur Turan Giresun Yağlıdere’lidir.

1985 yılında Gümüşhane Mareşal Çakmak Öğretmen Lisesi, 1989 yılında ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.

1990 yılında Giresun Kaymakam Adayı olarak başladığı mesleğine Tokat-Almus, Edirne-Meriç Kaymakam Vekili olarak görevine devam etti. Bakanlıkça staj dönemi içerisinde 8 ay süreyle dil öğrenimi için İngiltere’ye gönderildi. “Kaymakamların Başkanlık Ettiği Kurul ve Komisyonlar” adlı Kaymakamlık tezini başarıyla sunan Uğur Turan, Kaymakamlık Kursunu (79. Dönem) üstün başarı ile bitirip dereceye girdiğinden kendi arzusu ile Sivas-Ulaş Kaymakamlığına atandı. Bu görevi sırasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde kısa dönem (8 ay) askerlik hizmetini tamamladı. Daha sonra Diyarbakır-Hazro, Trabzon-Yomra Kaymakamı olarak çalıştı. Yomra Kaymakamlığındaki üstün hizmetlerinden dolayı Türk İdareciler Derneği tarafından Vali Vefik Kitapçıgil Hizmet Ödülü’nü “Yılın İdarecisi” olarak aldı. İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığında Şube Müdürü ve APK Kurul Başkanlığında Daire Başkanı olarak 2 yıl süreyle hizmet verdikten sonra Ordu-Perşembe, Tokat-Niksar, Gaziantep-Şahinbey Kaymakamlığı ve Kütahya İli Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Halen Turgutlu Kaymakamı olarak görev yapan Uğur Turan Tokat-Almus, Sivas-Ulaş, Diyarbakır-Hazro, Ordu-Perşembe, Tokat-Niksar Kaymakamlıklarında “Takdirname”, Gaziantep-Şahinbey Kaymakamlığı ve Kütahya Vali Yardımcılığı görevlerinde “Başarı Belgesi” ve Sivas-Ulaş Kaymakamı olarak görevini ifa ederken Bakanlık Makamı tarafından maaş taltifi, Turgutlu Kaymakamlığı görevi sırasında “Başarı Belgesi” ve “Üsttün Başarı Belgesi” ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca Askeri, Mülki ve İdari Makamlar tarafından “Teşekkür”le taltif edilmiş olup, Hazro, Perşembe ilçeleri ve İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Şurası kitaplarının yayın kurulunda yer almıştır.

Kaymakam Uğur Turan şu ana kadar İnsan hakları, Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılanma, Kamu İhale Mevzuatı, Afet Yönetimi Eğitimi Projesi, Çevre Denetimi Yönetmeliği, Yerel Yönetimler Reformu, Kamu İhale Kanunu Eğiticilerinin Eğitimi Programı, Sınır ve Gümrük İşlemleri, Yönetim ve Denetim, Kolluk Yönetimi Kapasitesinin Geliştirilmesi Eğitim Semineri gibi birçok seminere katılmış, sertifikalar ve katılım belgeleri almıştır. Ordu Haber Gazetesi tarafından “Üstün Hizmet Ödülü”ne, Tokat Kültür Haber Dergisi tarafından da “Başarılı Kaymakam” ve Tokat Valimiz Sn. Dr. Recai Akyel’in takdir, himmet ve teklifleriyle 2008 yılında TİD (Türk İdareciler Derneği) tarafından “Özel Taktir Ödülü”ne layık görülmüş olup, “Yılın İdarecisi” olarak aldığı bu ödülü Dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün elinden alma onurunu yaşamıştır.

Kaymakam Uğur TURAN 24.07.2015 tarihinden itibaren Turgutlu Kaymakamı olarak görev yapmaktadır. Ev hanımı Nihal Turan ile evli olup, Mehmet Akif adında bir oğlu vardır.

Yaglidere.com ailesi olarak Kaymakam Uğur Turan'a yeni görev yerinde başarılar dileriz.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 

 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır