Yağlıdere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Atletizm kursu açıldığı bildirildi.

Yağlıdere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Atletizm kursu açıldığı bildirildi.
 
Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı İlhan Bahçekapılı, yaptığı açıklamada, Atletizmin, Çeviklik güçlülük gibi beden yeteneklerini geliştirmeye yarayan tek başına veya takım halinde yapılan bireysel güce dayanan sporların genel adı olduğunu söyledi.
 
Zaman, mesafe ve yükseklik gibi unsurlar atletizmi diğer spor dallarından ayırdığını belirten Bahçekapılı, Atletizm kursumuzla gayemiz Psikolojik ve fizyolojik acıdan çocukların gelişimini destelemek, psikomotor ve lokomotif becerilerini arttırmak ve sağlıklı bireyler yetiştirmektir. Çocukların sadece psikomotor becerileri değil aynı zamanda yaş gruplarıyla iletişim içerisinde olup sosyalleşmelerinde de çok faydalıdır. Çocukların kendilerine olan özgüvenlerini kazanmalarına yardımcı olur’’dedi.
 
Atletizm yelpazesi çok geniş bir spor dalı olduğunu ifade eden Bahçekapılı şöyle devam etti:
 
‘’Çocuk veya yetişkinlerin gelişmesini güçlenmesini ve vücut kondisyonu açısından her bakımdan yeterli ve önemlidir. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Çocuğun en birinci işi oyun oynamaktır. Çocuklara oyun oynatarak sporu sevdirmek temel hedefimizdir düşüncesiyle ATLETİZM Antrenörü Cansu Kılıç ile beraber bu sporu ilçemizde sevdirerek yaptırmaktır. İlçemizde Karate sporundan sonra Atletizm ile de çocuklarımızın ufkunu genişletmeye devam edeceğiz’’diye konuştu.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır