Yağlıdere ilçesinde 26 öğrenci dört yıllık,8 öğrenci ’de iki yıllık okullara kayıt yapacağı bildirildi.

Yağlıdere ilçesinde 26 öğrenci dört yıllık,8 öğrenci ’de iki yıllık okullara kayıt yapacağı bildirildi.

İlçede uzun birer aradan sonra lise eğitimini tamamlayan öğrenciler üniversite yerleşim sonuçlarına göre önemli bölümlere yerleşmeye hak kazandı.

Öğrencilerimizin Bilgisayar Mühendisliği, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Maliye, Gazetecilik, Radyo Televizyon Sinema vb. gibi gelecek sunan bölümlere yerleşmesi velilerimizi sevindirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk, "Bu başarının oluşmasında emek veren, düzenli çalışmalarıyla katkıda bulunan okul yöneticilerimizi, tüm öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum’’dedi.

Bu öğrencilerimiz 9.sınıfta ilçe dışına çıkan ilk yüz öğrencinin ardından ilçemizdeki okullarımızda nitelikli eğitim, disiplinli ve planlı çalışmalarının karşılığı olarak hayallerine ulaştığını belirten Öztürk şöyle devam etti:

‘’Çocuklarımızın geleceği hep aydınlık olsun. Amacımız bu başarı çıtasını daha da yukarılara taşımaktır. Her zaman eğitime desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Burak Baykut Öz'e, İlçemizde görevleri sırasında eğitimin her zaman yanında yer alıp eğitime desteklerini esirgemeyen önceki Yağlıdere Belediye Başkanımız Abdurrahman Kırhasanoğluna'a, önceki Üçtepe Belediye Başkanımız Harun Öztürk'e, önceki kaymakamlarımıza, başkanlarımıza, İl Genel Meclis Üyelerimize, Giresun İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'na, velilerimize, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine ve tüm eğitim gönüllülerine şükranlarımı sunuyorum.

Başarılı çalışmalarından dolayı okul müdürlerimiz Kamil Hekim, Hüseyin Bıyık ve Erbey Ünver'i ve ekiplerini tebrik ediyorum. Çocuklarımızın aydınlık geleceği için çalışmalarımızı tüm ekibimizle durmaksızın sürdüreceğiz."

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır