Yağlıdere ilçemizin Akköy köyü sakinlerinin kaldıkları oba olan Köm obasında yaylacılık yapan Muammer Kılıç, yörede lezzetli ve kaliteli patates olan kırmızı patatesten bir ton hasat gerçekleştirdi.

Yağlıdere ilçemizin Akköy köyü sakinlerinin kaldıkları oba olan Köm obasında yaylacılık yapan vatandaş yörede lezzetli ve kaliteli patates olan kırmızı patatesten bir ton hasat gerçekleştirdi.

Köm obası sakinlerinden Muammer Kılıç, sitemize yaptığı açıklamada, mayıs ayında dikimini gerçekleştirdikleri kırmızı patatesi 29 Eylül itibarıyla hasadını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kılıç,yörede kaliteli patates olarak tabir edilen kırmızı patatesin dün itibarıyla hasadını gerçekleştirdik. Yaklaşık 300 metre kare alan üzerinden bir tona yakın patates hasadı yaptık. Bu ürünün bir Kısımını evde kullanacağız. Bir kısmında pazarlamasını düşünüyoruz''dedi.

Yaklaşık 20 yıldır yaylada patates dikimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Kılıç,'bu sene en kaliteli ve en iyi verimi aldık. Bu patatesin fındık gazelinden ve hayvan gübresi ile beslenmektedir. Daha önceden bu yaklaşık 600 kilo oluyordu. Bu sene verim iyidir. İlerleyen senelerde ürünü daha fazla yapmayı hedefliyorum.’’

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır