Sınır Şehit Süleyman KUL İmam Hatip Ortaokulu ve Ortaokulumuzda yeni fikir ve önemli konulara dikkat çeken projelerin oluşturduğu bilim fuarı açıldı.

Sınır Şehit Süleyman KUL İmam Hatip Ortaokulu ve Ortaokulumuzda yeni fikir ve önemli konulara dikkat çeken projelerin oluşturduğu bilim fuarı açıldı.
 
Yaklaşık 50 öğrencimizin farklı şekilde görev aldığı ve 26 projenin sergilendiği Bilim Fuarı ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.
 
Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk, "İlçemiz de yapılan bilim fuarlarında sergilenen projelere bakıldığında öğrencilerimizin projeleri gelecek vaad etmektedir.
Öğrencilerimizin yenilikçi fikirlerinin sonucu geliştirdikleri ürünler için patent koruması çalışmalarında bulunacağız. Bu sonuç eğitim ve öğretimde tüm ekibimizle yaptığımız değişim ve yeniliği ilke edinen çalışmaların karşılığıdır. Bu bizleri çok mutlu ediyor. Bilimsel çalışmalar gelecekte öğrencilerimizin hayallerinin gerçekleşmesine vesile olacaktır. Proje çalışmalarında emeği geçen başta Okul Müdürümüz Ömer Gönder ve ekibini, Proje Yöneticilerimiz Mehmet Baki Öksüz ve Ayşe Karadeniz'i, tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum.
 
Eğitime desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Yusuf Akın'a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğluna ve tüm eğitim gönüllülerine şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarımızın aydınlık geleceği için tüm ekibimizle çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz." Dedi.
 
Bilim Fuarına, Giresun İl Milli Eğitim AR-GE birimi proje ekibinden Ekrem Genç, Mustafa Kırhasanoğlu, Çetin Karahan, Okul ve Kurum Müdürleri, Öğretmenler, Okul Aile Birliği yöneticileri, Velileri ve Öğrenciler katıldı.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR
 
 

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır