Yağlıdere ilçesinde karne töreni düzenlendi.

Yağlıdere ilçesinde karne töreni düzenlendi.
 
Yağlıdere İlçesinde 13 okulda 230 öğretmenin rehberliğinde eğitim gören 2 bin 70 öğrenci karne alarak yarı yıl tatiline girdi. 
 
Yağlıdere Kaymakamı Yusuf Akın, Mustafa Kemal İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, ''2019-2020 eğitim öğretim döneminin birinci yarıyılı sona ermesi vesilesiyle öğrencilerimizle bir arada olarak onların karne heyecanına ortak olduklarından dolayı mutlu olduklarını söyledi.
 
Öğrencilerimizin her birinin gözünde geleceğe dair umut ve karnelerini almış olmanın vermiş olduğu heyecanın gözlemlediklerini belirten Akın,’’birinci dönemin vermiş olduğu yorgunluğu bu 15 günlük tatil içeresinde atmalarını ve ikinci döneme eksikliklerini tamamlayarak hazır bir biçimde başlamaları için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bu süre içinde bol bol kitap okumalarını kendilerini geliştirmelerini öğrencilerimize tavsiye ediyorum. Bu vesileyle öğrencilerimizi güzel başarılı bir eğitim öğretim yılı temennisinde bulunuyorum.''diye konuştu.
 
Konuşmanın ardından öğrencilere karneleri verildi.
 
Karne dağıtım törenine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk, Gençlik Hizmetleri spor ilçe müdürü Habil Kır, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır