Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Giresun Ada hastanesinin ortaklaşa yürüttüğü "Sağlıklı geleceğe, Aydınlık Yarınlara." Projesi hayata geçti.

Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Giresun Ada hastanesinin ortaklaşa yürüttüğü "Sağlıklı geleceğe, Aydınlık Yarınlara." Projesi kapsamında klinik psikolog, beslenme uzmanı ve diyetisyen, hekim, avukat, diş hekimi ve rehber öğretmenlerin katılımıyla öğrenci ve velilerimize "Düzenli ve sağlıklı beslenme, Diş sağlığı ve çocuklarda hijyen, Çocukların cinsel istismardan korunması ve bunun hukuki boyutu, Gebelik ve anne-çocuk sağlığı." konularında drama, sunum ve seminer çalışmalarını içeren geniş kapsamlı eğitim verildi.
 
Mustafa Kemal İlkokulunda yapılan ilk etkinliklerde Psikolog Songül Çolakoğlu, Beslenme ve Diyetisyen Ebru Taşdemir, Özel Reha Rehabilitasyon Merkezinden Fizyoterapist Özgenur Kılıç, Dramacı Ersin Özdemir ve Rehber öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize ve velilerimize farkındalık yaratan eğitimler verildi.
 
Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk, "Yıl boyunca devam edecek proje çalışmasında tüm okullarımızda bu eğitim çalışmaları yapılacaktır. Amacımız öğrencilerimizin her alanda nitelikli eğitim almalarını sağlamaktır. İlimizde örnek olan ve farkındalık yaratan ortak projemizde katkılarından dolayı Özel Giresun Ada hastanesi yönetimine, bu güzel Projeyi koordine eden Milli Eğitim Şube Müdürü Selim Bolat ve Psikolog Songül Çolakoğlu' na ve tüm proje paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın aydınlık geleceği için tüm ekibimizle çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz."
 
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır