Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını nedeniyle birçok ülkenin ciddi bir ekonomik buhran ve vatandaşların da mağduriyet yaşadığı özellikle Avrupa’da günden güne durum kötüye gitmekte.

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını nedeniyle birçok ülkenin ciddi bir ekonomik buhran ve vatandaşların da mağduriyet yaşadığı özellikle Avrupa’da günden güne durum kötüye gitmekte. Salgın nedeniyle ülkemizin de zor zamanlardan geçtiği şu günlerde gerek devletimiz gerekse kurumlarımız seferber olmuş halde işinden olan veya ihtiyaç sahibi ailelere elini uzatmakta ve dünyaya örnek bir sosyal devlet anlayışı sunmakta.

 Cumhurbaşkanımızın “Biz bize yeteriz” sloganıyla başlattığı yardım kampanyasına kurumların yanı sıra esnafımız da mağduriyet yaşayan halkın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için elini taşın altına koydu.

Gebze Beylikbağı’nda esnaflık yapan Huzur Izgara’nın sahibi Ali Kankal sosyal medya hesabından yaptığı örnek davranışla adeta insanlık ölmedi dedirtti:

 Kankal mesajında: “Eğer bir işiniz yoksa ve kimseden yardım alamıyorsanız ve yemeğiniz bitiyorsa, lütfen akşamları aç yatmayın!. Çekinmeden, sıkılmadan özelden mesajla bana ulaşın! Birinin yiyebileceği yemek varsa, ikinciye de yetecek kadar olduğunu öğrenerek büyüdük! Minnettar olmalıyız ve bencil olmamalıyız. Yemek yiyemeyen insanları unutmamalıyız. Üzgün ebeveynlerin olduğunu okuyoruz, duyuyoruz çünkü artık çocuklarına bir yemek garanti edemiyorlar. Bu mesajı okuduysanız ve tekrar ediyorum rahatsızlık hissetmeden bana özel bir mesaj bırakın, size yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım. Neye ihtiyacın varsa, kısacası, en az bir yemek, sana ulaştırmaya çalışacağıma söz veriyorum, kimse aç yatmamalı…(05432481129)” diye telefon numarasını da vererek ihtiyaç sahibi olanlara çağrıda bulundu.

Kaynak :Gazete ulus 

http://www.gazeteulus.com/beylikbagi-esnafi-ornek-oldu.html?fbclid=IwAR0OQwl85TDURPkihiMq6SYig3MCy0Kdj7t6RiqK08gwFrF1UMC4CHgZfUg

 

 

 

 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır