Yağlıdere Kaymakamı Yusuf Akın, sitemize özel açıklamalarda bulundu.

Yağlıdere Kaymakamı Yusuf Akın, sitemize özel açıklamalarda bulundu.
 
Kaymakam Akın, en kısa sürede eski günlerimize geri döneceğiz.Yağlıderemizin tadını hep birlikte çıkaracağız.’’dedi.
 
Akın. yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
 
SEVGİLİ YAĞLIDERELİLER :
 
‘’Ülke çapında olduğu gibi ilçemizde de Korona virüse karşı tedbirleri ilk günden bu yana eksiksiz bir şekilde uygulamaya koymuş bulunmaktayız. Özellikle İçişleri Bakanlığımızın yayımlanmış olan genelgeleri esas almak üzere ilçemizle alakalı vatandaşlarımızı riskten uzak tutmak amacıyla gerekli olan tedbirleri İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararlarıyla hayata geçirdik. Bu anlamda başta vatandaşlarımızın toplu olarak zaman geçirdiği yerlerin faaliyetlerini durdurduk. Bununla birlikte kademeli bir şekilde risk olarak görülen bazı işletmelerin faaliyetlerine son vermek veya sınırlandırmak suretiyle tedbirleri arttırdık. İnsanlarımızın temel ihtiyaçlarını giderdiği market, fırın, manav, eczane gibi işletmelerin özellikle temizlik ve uyulması gereken diğer kurallar açısından denetlenmesi kurduğumuz komisyon marifetiyle periyodik olarak devam etmektedir. Kolluk ekiplerimiz tarafından ilçe merkezinde ve köylerimizde vatandaşlarımızın sosyal mesafeye ve sokağa çıkış sınırlandırılmasına uymaları konusunda uyarılar yapılmaktadır. Her türlü uyarıya rağmen yinede bu yasağa uymayan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızla ilgili idari işlemler uyguladığımızı ve bundan sonra da tereddütsüz uygulayacağımızı buradan bildirmek isterim. Toplum sağlığı herşeyden önce geliyor bu yüzden vatandaşlarımızın gerekli uyarılara ve alınan kararlara hepimizin sağlığı için riayet etmeleri bu anlamda bizleri de zor durumda bırakmayacaktır.
 
VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU ÇALIŞMASI İLÇEMİZDE BAŞARIYLA DEVAM ETMEKTEDİR
 
Diğer bir yandan sokağa çıkışı sınırlandırılan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU kurduk ve bu vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını 7 gün 24 saat karşılamak üzere faaliyete devam etmekteyiz. Aynı şekilde belediyemizin de destekleriyle yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik hazırlamış olduğumuz yardım kolileri yine Vefa Sosyal Destek Grubumuz kanalıyla ilgili vatandaşlarımıza dağıtılmış ve dağıtılmaya devam etmektedir. Yine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi çerçevesinde belirlenen ailelere 1000 TL olarak yatırılan ve aylık olarak ödenen yaşlı, engelli vatandaşlarımıza yönelik diğer yardımları evlerinde kendilerine teslim ettik. İlçemizde yaklaşık 1200 vatandaşımıza bu yardımlar evlerinde teslim edilmiştir. Bu yardımları öğretmen, bekçi, jandarma ve vakıf personelimizden oluşturduğumuz ekipler tarafından yerlerine ulaştırdık.
 
Ayrıca söz konusu virüsün ilçemizde yayılımını engellemek amacıyla özellikle ilk günlerde yurt dışından gelen vatandaşlarımızın 14 gün evlerinde kendilerini izole etmelerini sağladık. Toplum Sağlığı Merkezi personellerimizin yansıra emniyet, jandarma ve muhtarlarımız tarafından bu vatandaşlarımızın gün gün evde kalıp kalmadığı ve bir şikayetleri olup olmadığı sorulup takipleri hassas bir şekilde yapıldı. Aynı uygulama sonraki günlerde İl dışından ilçemize gelen vatandaşlarımıza da uygulandı ve takipleri yine aynı şekilde gerçekleştirildi. Bu vatandaşlarımızın büyük oranda 14 gün izolasyon kuralına uymaları memnuniyet vericidir. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyorum.
 
İnsanımızı riskten uzak tutmak amacıyla şuan sayamadığımız birçok tedbiri hali hazırda almış bulunmaktayız. Vatandaşlarımızdan istirhamımız aldığımız tedbirlere harfiyen uymaları ve bu süreci hep birlikte atlatmamız için yapılan uyarılara kulak vermeleridir. Özellikle zaruri bir durumu olmayan vatandaşlarımızın tehlike geçene kadar bir müddet evden çıkmamaları bu süreçte uymamız gereken en önemli kuraldır. İnanıyorum ki bu kurala en üst düzeyde uyarsak en kısa zamanda eski günlerimize geri dönecek, güzel Yağlıderemizin tadını hep birlikte çıkaracağız.
 
BU SÜREÇTE FEDAKARCA ÇALIŞAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM
 
Ben bu süreçte fedakarca çalışan başta sağlık personelimiz olmak üzere Vefa Sosyal Destek grubunda yer alan emniyet , jandarma ve vakıf personelimize, muhtar ve imam hatiplerimize, öğretmen arkadaşlarımıza, belediye çalışanlarımıza ve saymayı unuttuğum her kim varsa herkese teşekkür ediyorum. Rabbim en kısa zamanda eski güzel günlerimize dönmeyi nasip etsin.
 
Yusuf Akın
 
Yağlıdere Kaymakamı
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 
 
 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır