Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda Kaymakam Yusuf AKIN'ın koordinesinde, yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) tedbirleri kapsamında Yağlıdere’de vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtılmaya başlandı.

 Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda Kaymakam Yusuf AKIN'ın koordinesinde, yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) tedbirleri kapsamında Yağlıdere’de vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtılmaya başlandı.

Koronavirüs pandemi salgınından korunma tedbirleri bakımından el hijyeni ve sosyal mesafenin korunması kadar maske kullanılmasının da önemli bir tedbir olduğuna dikkat çeken Kaymakam Akın, görevli personeller tarafından sosyal mesafe kuralına riayet edilmek suretiyle vatandaşlarımıza dağıtılan maskelerin yine aynı hassasiyetle kullanılarak, alınan tedbirlere ve yapılan uyarılara vatandaşlarımızın mutlaka uymalarını istedi.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle maske satışının yasaklanması üzerine, alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından Valiliklere ve Kaymakamlıklara gönderilen maskeler, Yağlıdere Kaymakamlığı’nın organizasyonu ile ilgili kurumlara dağıtılmak üzere verildi.

İlgili kurumlara ulaştırılan maskeler; Yağlıdere İlçe Merkezinde, Yağlıdere Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün marifetiyle (Cumhuriyet Caddesi, Dr. Selçuk Kayaalp Caddesi ve semt pazarlarının kurulduğu noktalarda) vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılırken, zaman zaman da sokağa çıkan vatandaşlarımızın ateş ölçümleri yapılmaktadır.

Yağlıdere ilçe genelinde bugün 3 Bin maske vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtıldı.

Sağlık Bakanlığımız tarafından gönderiler maskeler, belirlenen günlerde ve belirlene yerlerde; pazar yerleri, dolmuş durakları gibi vatandaşlarımızın yoğun olduğu yerlerde Kaymakamlığımız tarafından yetki verilen kamu görevlilerimiz tarafından dağıtılmaya devam edilecektir.

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır