Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal,Yağlıdere ve Üçtepe beldesi ile ildeki yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

MHP Giresun İl Başkanı Konal, genelde ve yerelde cumhur ittifakı çatısı altında halka hizmet etmeye devam edeceklerini kaydetti. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde işbaşına gelen Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun bir yılda tüm Giresunluların güvenini kazandığının altını çizen Konal, Başkan Şenlikoğlu’nun tek gayesinin hizmet olduğu ifade etti.

*Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, 31 Mart öncesi ne söz verildiyse o sözlerin şimdi de takibinin yapıldığını belirterek, Milliyetçi Hareket Partisi’ne bağlı belediyeler ile Cumhur İttifakı ile kazanılan Giresun Belediyesi’nin çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Konal, “Bu süreçte birliğin olduğu yerde, dirliğin ve bereketin olduğunu yaşadık hissettik. Milletimizin desteği ve Allah’ın izni ile bu yolda yılmadan yorulmadan Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları olarak ibadet saydığımız bu kutlu millete hizmete devam edeceğiz.” dedi.

*Hem kendi belediyelerinden hem de Giresun Belediyesi ile alakalı övgü dolu cümleler kuran Başkan Konal, “Türkiye ekonomisinin de zor bir süreçten geçtiği bu dönemde 1 yıl dürüst ve tavizsiz bir şekilde duruşunu gösteren, Giresun ve Giresunlu hemşerilerimize hizmetten başka gaye taşımayan, bu süreçte geçmiş dönemden devir olan borçtan 70 Milyon TL’ye yakın borç ödeyip, 1 yıl içerisinde 50 milyon TL’lik projelere “Bismillah” diyen, Giresun’un hiçbir siyasi farkındalık olmadan tüm vatandaşlarının güvenini kazanan Giresun Belediye başkanımızı kutluyor, şahsının, tüm çalışma arkadaşlarının ve belediye personeli arkadaşlarımızın başarılarının devamını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” diyerek Alucra, Çamoluk, Yağlıdere, Üçtepe ve Duroğlu Belediyeleri ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, 31 Mart yerel seçimler sonrasında geçen bir yılı aşkın süreyi değerlendirdi.

31 Mart öncesi ne söz verildiyse o sözlerin şimdi de takibinin yapıldığını kaydeden Başkan Konal, Milliyet Hareket Partisi’ne bağlı belediyeler ile Cumhur İttifakı ile kazanılan Giresun Belediyesi’nin çalışmaları hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Koronavirüs sebebiyle hayatın durma noktası geldiğini belirten Başkan Konal, bu nedenle ülkücülerle, Giresunlu vatandaşlarla ve basın mensuplarıyla bir araya gelememenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Biz de Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanlığı olarak devletimizin ‘Evde Kal’ çağrılarına hassasiyet göstererek bu süre zarfında İl başkanlığımızı ziyaretçilere kapalı tutup, faaliyetlerimizi azami olarak uzaktan iletişim ile gerçekleştirmeye çaba sarf ettik.” dedi.

Konal, Türkiye’nin virüs karşısında çok iyi savaştığını da dile getirerek, “Çin’de doğup dünyaya yayılarak başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm coğrafyayı kasıp kavuran covid-19 virüsü Nisan ayı itibari ile Türkiye’ye bulaşmış, Türkiye Cumhuriyeti Devleti; başta Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı olmak üzere ivedilikle tedbirleri alarak hastalığa karşı savaş açılmıştır. Bu tedbirler gereği virüsün yayılmasına karşı zaman zaman büyük şehirlerde sokağa çıkma yasağı, gerek açık hava gerek kapalı ortamların kapatılması gibi sosyal mesafeyi ihlal etmemek maksadı ile faaliyetlerine birçok kuruluş ara vermiş veyahut cumhurbaşkanlığının ‘evde kal’ çağrısına uyarak evlerinden işlemlerine devam

etmiştir. Sokakların canlandığı, insanların tatlı bir iftar telaşı ile dolaştığı, kılınan teravih namazı sonrası neşe ile muhabbetin birleştiği, komşularla sahur vaktinin beklendiği o özlenen ramazana kavuşmayı yüce Allah’tan tüm İslam alemi adına niyaz ediyorum. Bu uğraşta mücadele eden başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere tüm sağlıkçılarımız ve sağlık çalışanlarımıza, başta Giresun Valisi Sayın Harun Sarıfakıoğulları olmak üzere Pandemi kurulumuza, gece gündüz halkımızın mağduriyetini en asgari düzeye indirmek için çaba sarf eden belediye personellerimize, emniyet teşkilatımıza ve jandarma personellerine kolaylıklar diliyor başarılılarından dolayı minnetlerimi sunuyorum. “ diye konuştu.

SÜREKLİ İSTİŞARE HALİNDE OLDUK

Yerel seçimler sonrası söz verilen ve projele haline gelen her şeyi yakinen takip ettiklerini ifade eden Başkan Konal, şu açıklamalarda bulundu: “Bilindiği üzere 31 Mart 2019 seçimlerinin üzerinden 1 yılı aşkın bir süreç geçti. Genel ve yerel yönetimlerin idare edilmesi siyasi partilerin seçimlere girmesi yoluyla olduğu için bu sorumluluk ve mesuliyet ile Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanlığı olarak tabiri caiz ise şapkamızı önümüze koyarak geçirdiğimiz bir yılın muhasebesini yaptık. 1 yıl önce seçim esnasında neleri amaçlamış, bu süreçte ne kadar yol almış bunları sizler aracılığı ile kamuoyuna paylaşma gereği duyuyoruz. Öncelikle Giresun il başkanlığı olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin 3 ilçe 2 belde belediyelerimiz ve Cumhur İttifakı merkez Giresun Belediyemiz adına ilk yılımızın ilk 3-6 aylık dönemini öncelikle alışma, sorunları tespit etme, çözüm noktasında alternatifler sunma ve karar verme süreci olarak değerlendirdik. Yerelde çözebileceğimiz problemleri yerel bürokrasi ile genel de çözülebilecek büyük problemleri Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi yöneticilerimiz, MHP milletvekillerimiz ve Cumhur İttifakı’nı samimiyetle icra eden Giresun AK Parti milletvekillerimizin çabaları ile aştık aşmaya devam ediyoruz. Dünya ekonomisinin alt üst olduğu, ülke ekonomimizin iç ve dış güçler tarafından devamlı yıkılmaya çalışıldığı şu süreçte, Türkiye Cumhuriyeti devletinin çok güçlü ve büyük bir devlet olduğuna kanaatimiz bir kez daha perçinlenmiştir. Gücünü milletten alan yalnızca maddiyat değil, mazlumların duasını kazanan yöneticiler önüne çıkan engelleri teker teker aşarak yoluna devam edeceğini tasdik ettik. Birliğin olduğu yerde, dirliğin ve bereketin olduğunu yaşadık hissettik. Milletimizin desteği ve Allah’ın izni ile bu yolda yılmadan yorulmadan Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları olarak ibadet saydığımız bu kutlu millete hizmete devam edeceğiz.”

ALUCRA BELEDİYESİ

Alucra, Çamoluk, Yağlıdere, Üçtepe, Duroğlu ve Giresun merkez belediyesinin çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Konal, “Kısaca belediyelerimizden bahsetmemiz gerekirse, Alucra Belediye’mizin 1 yıllık bu süreçte geçen dönemden devreden toplam borcundan 5 Milyon TL borcu ödenerek, belediyeye gelirleri ve tasarruf yaptırımları ile iş adamları ve Alucralı vatandaşlarımızın katkılarıyla belediyeye ait 2 Milyon TL’lik iş makinesi ve kamuya açık alanlarda vatandaşın hizmetine sunulacak düzenlemeler inşa edilmiştir. İlçe bazında bisiklet yolu, cadde peyzajı, aydınlatma gibi projeler hazırlanarak hibe ve destek programlarında onayları beklenmektedir. Özellikle güneş enerjisi için verimli alanlara sahip olan Alucra ve Çamoluk ilçelerimizde belediyelerimiz ve meclis üyelerimizle koordineli bir şekilde yalnızca bu ilçelerimize değil tüm Giresun’a fayda sağlayabilmeyi amaçlayan çalışmalar ayrıca devam etmektedir.

ÇAMOLUK BELEDİYESİ

Çamoluk Belediye’miz Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışını hızlı bir şekilde icra etmiş, kısa sürede Çamoluk ilçemizde 25 yıllık çöp sorununu çözüme kavuşturmuş, 5000 metrekarelik altyapı yapmış, 25000 metrekarelik parke çalışmasının yanında birbirinden farklı tarımsal faaliyetler ile ilçe ekonomisinin seyrini büyük ölçüde değişmesini sağlamıştır. 2,5 milyonluk hizmeti bir yıl süreçte yapan belediyemizin, önümüzdeki süreçte hayata geçireceği sanayi sitesi, yüzme havuzu, kapalı halk pazarı, içme suyu, dış cephe montalama gibi projelerini ilgili bakanlıklarda ve Giresun valiliği, İl Müdürlükleri ve DOKAP’ta takip etmekteyiz.

YAĞLIDERE BELEDİYESİ

Yağlıdere Belediye’miz yine aktif olarak projeler üreten, belediyecilik anlayışında örnek teşkil eden halka hizmet hakka hizmet desturu ile samimi olarak icra eden yönetim ve ekibi 1 yıl içerisinde gerçekleştirdiği tasarruf politikası, denkleştirme geliri, su ve vergi gelirleri ile geçmiş dönemden devir eden Yağlıdere esnafı başta olmak üzere 3 Milyon TL civarı borç ödemiş, toplumsal kaynaşmayı sağlayacak alanlar ve projelere imza atmış, Yağlıdere ilçemizde çevresel ve faktöriyel alanlar sağlamıştır. Vatandaşlara ve özellikle öğrenci kardeşlerimize yönelik çalışmalarına öncelik veren belediyemiz ilçeye üniversite kazandırma noktasında büyük bir başarıya imza atmıştır. Bayanları unutmayan belediyemiz yalnızca bayanların kullanacağı mescit, dinlenme alanı ve çay ocağını ilçeye kazandırarak takdir toplamıştır. 3 Milyon TL borç ödeyen belediyemiz 1 yıl içerisinde 3 milyon TL’lik de hizmet inşa etmiştir. Özellikle bu zor süreçte esnafa kira yardımı ve ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı ile gündeme gelen belediyemiz, Yağlıdereli iş adamlarımızın da katkılarını organize ederek 700 bin TL civarı yardım ile ilçe vatandaşının maddi olarak nefes almasına katkı sunmuştur. İlçemize çevre şehircilik bakanlığınca çöp kamyonu ve belediyeler birliği tarafından tam donanımlı bir itfaiye aracı kazandırılmıştır. “Olmazsa olmazımız Yağlıdere’ye doğalgaz getirmek” diyen belediye başkanımızın onay aşamasında; TOKİ Kentsel Dönüşüm, arıtma tesisi, mal pazarı, bisiklet yolu gibi projeleri bulunmaktadır.

ÜÇTEPE BELEDİYESİ – DUROĞLU BELEDİYESİ

Belde belediyelerimizden Yağlıdere Üçtepe Belde beldemiz ve Giresun merkez Duroğlu belediyelerimiz de gerek Giresun’da bulunan belediyelerimiz, gerekse Türkiye’nin diğer illerinde bulunan belediyelimizin destekleri ile çalışmalar yapmaya gayret gösteriyoruz. Önceliğimiz esnaflar başta olmak üzere belediyelerimizin borçlarını asgari düzeye indirerek belediyelerimizin işleyişini sağlamaktır. Çok şükür ki belediye başkanlarımız da vatandaşın kendilerine vermiş olduğu teveccühün karşılığını samimiyetle hizmete dönüştürmeye gayret ediyor, gece gündüz çalışmalarına aralıksız devam ederek bu süreci olumlu yönde yönetmeye devam ediyorlar.

GİRESUN BELEDİYESİ

Sorumluluk ve etki anlamında bulunan belediyelerimizden son olarak Cumhur İttifakı Giresun İl Belediyemizin bir yıllık muhasebesini kendi teşkilatımızda değerlendirdiğimizde, sonuç vicdani olarak rahatlık, beşeri olarak başarılı olarak hanemize ekliyoruz. Dünya’nın en büyük ekonomisine sahip ülkelerinde olduğu gibi Türkiye ekonomisinin de zor bir süreçten geçtiği bu dönemde 1 yıl dürüst ve tavizsiz bir şekilde duruşunu gösteren, Giresun ve Giresunlu hemşerilerimize hizmetten başka gaye taşımayan, bu süreçte geçmiş dönemden devir olan borçtan 70 Milyon TL’ye yakın borç ödeyip, 1 yıl içerisinde 50 milyon TL’lik projelere “Bismillah” diyen, Giresun’un hiçbir siyasi farkındalık olmadan tüm vatandaşlarının güvenini kazanan Giresun belediye başkanımızı kutluyor, şahsının, tüm çalışma

arkadaşlarının ve belediye personeli arkadaşlarımızın başarılarının devamını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Önümüzdeki yıllarda Giresun’un kazanımlarının bugün hayallerden öte olacağına inanıyor, heyecan ile Giresun’un hak ettiği o günlere kavuşmasını bekliyoruz.

TÜM SORUNLARIN PEŞİNE DÜŞTÜK

Yerel yönetimlerde olduğu gibi Giresun’umuzun merkez yönetimini ilgilendiren durum ve yatırımlarında, siyasi parti temsilciliği olarak icra makamlarına birinci dereceden sorumluluk duyuyoruz. Bu bağlamda il yönetimimiz ile geçtiğimiz yıl seçim döneminde yaptığımız araştırmalar ve raporlar neticesinde memleketimizin öncelikli sorunlarını oluşturan bir plan koymuştuk önümüze. Bu problemleri ilgili kurum ve kuruluşlar ve yetkililer ile TBMM olmak üzere tüm makamlara çözüm önerileri ile taşıdık ki Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanlığı olarak ancak siyaset üzeri bir Giresunlu vatandaş olarak bu sıkıntıların çözülmesinin peşine düştük.

9 MADDELİK RAPORU HATIRLATTI

Geçen yıl 9 madde üzere hazırladığımız raporumuzu anımsatmak gerekirse;

1-) Köy muhtarlarımız ve köylü vatandaşlarımız ile birlikte mera ve imar barışı mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda aciliyet olduğunun farkındayız ve bilirkişilerimizin desteğini bekliyoruz.

2-) Köy ve yayla yollarımız, çevre illerimize göre bakımsız olduğu açıktır. Bu konuda birçok talep ve şikayet tarafımıza gelmiştir. Ancak bize göre köylerimizde bu güne yakışmayan daha büyük bir problem vardır. Türkiye’nin en çok yağış alan topraklarına sahip, yaylalarında pırıl pırıl göl ve su kaynakları bulunan ilimizdeki köylerimizin neredeyse hepsi su problemi yaşamaktadır. Bu problemin gerek bakanlıklar gerek belediyeler aracılığı ile halkın da büyük katkı sağlayacağı düşüncesi ile profesyonel projeler hazırlanarak ekipler kurulması gerektiğini ve içinde bulunduğumuz yüzyıla yakışır içme suyuna köylerimizin ve hatta şehrimizin kazandırılması gerektiğini düşünüyoruz. Su hayattır, köy kaynaktır.

3-) Şehrimizin turizminin geliştirilmesi elzemdir. Yurt içi ve yurt dışında yaşayan vatandaşların Giresun’a gelmeleri için bir bahane veya farklılık yaratmak zor değildir. Bu konuda gayet zeki insanlarımızın olduğunun bilincindeyiz. Giresun’u cazibe merkezi yapmak için birçok manevi hazinemizin ve hikayemizin olduğunu ve bunların açığa çıkarılarak reklamlarının iyi yapılması gerektiği düşüncesindeyiz. Örneğin dereli ilçesinde bulunan Mavi Göl ve Kuzalan Şelalesi’nin Giresun’a gelen turist sayısını üçe katladığını düşünürsek; Doğal Çeşme’den akan maden suyu, doğal Türkiye haritası şahin kayası, Çaldağ’ı hikâyeleri, Karagöl ve Yedi Göller, tarihi büyük önem arz eden Harşit savunması, tripoli (üçkale) ve birçok projeler hazırlanarak turizm şirketlerini ve turistleri şehrimize çekmemiz zor olmayacaktır.

4-) Sanayimizde bulunan sanayi kooperatifi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, acil olarak sanayimizde düzenlemeye gidilmesi gerektiğini, öncelikle iş kalemlerinin ve gruplarının alanlarının düzenlenerek planlanmasının sağlanması gerektiğinin farkındayız. Ayrıca sanayi esnafının rahatlaması ve iş istihdamı, teşvikin Giresun sanayisine gelmesi için ilgili bakanlık ve kurum tarafından Giresun sanayi sitesi kapsamının geliştirilmesinin gerektiğini, başta Giresun milletvekillerinin yardımı ve öncülüğü ile bu konunun Ankara bürokrasinde kabul ve onaylanması için çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız.

5-) Şehrimizde işsizlik ve istihdam problemi büyük önem arz etmektedir. Ancak şehrimiz için yapılacak işte bir o kadar çoktur. Bu iş gücünü belediyeler, valilik, kaymakamlık ve özel firmalar ile el ele verilerek hizmete dönüştürmesi hem şehrimizin hem de insanımızın ihtiyacıdır.

6-) Şehrimizde bulunan engelli kardeşlerimizin problemlerine çözüm olmak sadece kurumların değil tüm vatandaşlarımızın sorumluluğu ve görevidir. Biz de kıymetli kardeşlerimizin günlerini daha rahat geçirtmek, farklı sosyal aktiveler yapabilecekleri alanlar ve projeler geliştirerek ilgili belediyeler ve kurumlara sunmak üzere projeler hazırlıyoruz. Hem Giresun’u örnek olacak bir il olma, hem de yarın herkesin de aday olduğu engelli kardeşlerimizin refahı için çalışacağız.

7-) Üretim bilindiği üzere ülkemiz açısından son yıllarda kanayan yaramızdır. Üretimin kaynağı olan köy ve çiftçilerimize devlet destekli projeleri (kırsal kalkınma, DOKAP, Fiskobirlik, Tarım Bakanlığı vb) araştırıp köy muhtarlarımız ve temsilcilerimiz ile halkımızın faydalanması için öncü ekipler kuracağız. Ülkemizin diğer bölgelerine giden yatırım ve yardımların bölgemize de sağlanması için uğraş vereceğiz. Ayrıca ilgili kurumlar ve firmalar ile köylü arasında köprü olacak, köylümüzün organik olarak şehre satmaya getirdiği ürünlerini geri götürmek zorunda bıraktırmayacağı bir proje geliştirme uğraşındayız. Köylümüz temiz ve organik tereyağı, süt, yoğur, peynir, sebze yetiştirip hazırlarken “acaba satabilir miyim?” derdi olmaz ise hem hayvancılık ve çiftçilik gelişir, hem de şehrimizdeki insanlar güvenilir besinler ile beslenir. Bir birine doğru orantılı olan bu konu ilgili kurumlar tarafından teşvik edilecektir.

8- Mimarlar ve Mühendisler Odası ve meslek grupları ile istişare içinde Giresun’da kent estetik kurulu kurulması gerektiğini ve aktif olarak işlevlerini yerine getirmesi gerektiğinin şehrimiz için faydalı olacağı kanaatindeyiz. Giresun’un çehresinin coğrafi, beşeri ve kültürel değerlerini korunması, tüm meslek grupları, halk ve belediye teknik ekibinin de elini rahatlatacaktır.

9-) Giresun merkez mahallelerinde ve ilçe merkezlerinde amatör spor kulüplerine destek artırılmalıdır. Sanatsal, kültürel merkezler açılarak yeni gelişen nesiller manevi ve fiziki olarak sağlıklı yetiştirilmesi ve en önemlisi ülkemizin kanayan yarası olan uyuşturucu maddelerden uzak tutulması için faydalı olacağı kanaatindeyiz. Bu konu ile ilgili il ilçe belediyeler ve il müdürlükleri ile istişareli bir şekilde hocalar ve profesyonel ekipler kurarak halkımıza hizmet etme gayretindeyiz.

9 MADDELİK RAPORDA FAALİYETE GEÇENLERE DİKKAT ÇEKTİ

Geçen yıl yapmış olduğumuz bu 9 maddelik açıklamamızda 1 yıl geçen bu süreçte şapkamızı önümüze koyduğumuzda ise;

1. İlk maddemiz olan köy ve yayla evleri ve mera sorununda konuyu milletvekillerimiz aracılığı ile bakanlığa taşımış sorunun çözülmesi için gayret göstermiştik. Problem devam ediyor tam sonuçlanmadı. Gelecek dönemde hayati önem taşıyan hayvancılık ve çiftçiliğin gelişmesi için yaylacılık kültürüne devletin destek vermesi elzem olacağını düşünüyoruz. Bu problemin yakın zamanda ortadan kalkacağına inanıyoruz.

2. Konu olarak köylerimizde yol problemleri için kamuoyu açıklamamızdan ve yetkili mercilere çağrılarda bulunduktan sonra AK Parti Giresun milletvekillerinin de uğraşları sonucunda köylerimiz için 51 milyon ödenek köylere hizmet için gelmişti. Tüm ilçe kaymakamlıkları ilçe köylerine ulaştırmıştı. Birçok köyümüzün yolları betonarme ve asfalt çalışmaları yapılmıştır. Ve çalışmalar devam etmektedir. Merkez köyleri ve Giresun için büyük problem olan su sıkıntısı için ise büyük

projeye artık bismillah denilmiştir. Özel İdare ve Giresun Belediyesi bu projeyi tesis ederek çocuklarımızın hatta torunlarımızın dahi kullanacağı suyu çeşmelerimize kadar getirecektir.

3. Konu şehrimizin turizm merkezi haline getirilebilmesi. Bu konu için bir Giresun merkez ve sahil ilçeleri 2) Yaylalarımız ve güney ilçelerimiz olmak üzere iki ayrı kapsamı var. Giresun merkezde belediye başkanımızın mega projeleri ile inşallah Giresun Karadeniz bölgesinin parlayan yıldızı olma yolunda en büyük adayı olarak önümüzdeki yıl gündem olacaktır. Burada STK’lar ve ilçelerimizdeki yetkililer ile tüm doğal güzelliği öncelikle devletin ilgili birimlerine daha sonra dünyaya duyurmak bizlerin görevidir. Bu konuda da çalışmalarımız devam etmekte olup Yağlıdere il genel meclis üyemiz ve belediye başkanlarımızın uğraşları sonucunda Giresun valimizin olurunu da alarak Yağlıdere Gölyanı yaylamızı yeşilyol projesine dahil ettirmenin ve tabiat parkı ilan ettirmenin gururunu paylaşıyoruz. Bunun gibi Giresun’da bulunan diğer tüm doğal güzellikler için çalışmalarımız devam etmektedir.

4. Konumuz diğerleri gibi hatta daha önem arz etmesine rağmen maalesef istediğimiz yol katedilememiştir. Sanayimiz acilen teşvik bölgesi olarak açıklanmalıdır. Ayrıca çırak yetiştirmek üzere özel veya devlet okulu açılması tarafımızca önerilmektedir. Sanayimizin ve sanayicilerimizin problemleri görmezden gelinemez. Sanayicimize devlet gereken desteği verdiğinde, sanayicimizden 10 kat devletimize ve milletinize karşılığı döneceği inancımızdır.

5. Konu Giresun’umuzun en büyük problemi. Çözümü de 1 yıl içerisinde olacak bir durum değil. İşsizlik… Geçtiğiniz bir yıl içerisinde memleketimize gelen tekstil yatırımcıları (Allah onlardan razı olsun) bir nebze nefes aldırmasına rağmen elbette yeterli gelmesi mümkün değildir. Bulancak 2. OSB ve Giresun Belediyesi’nin hayata geçireceği projeler ile istihdam alanları oluşacaktır ancak yine yetersiz kalacaktır. O yüzden iş adamlarımızı Giresun’a çekmenin yolları aranmaktadır.

6. Konu özel ilgi alanlarımdan bir tanesi engelli kardeşlerimiz. Onlar için aslında proje boyutunda bayağı yol katettiğimizi düşünüyorum. Projeler hayata geçirildiğinde kendileri bile inanamayacak diye düşünüyorum. Aytekin bey ile görüşmelerimizde de yapılan tüm projelerde onlara özel alanlar olduğunu memnuniyet ile duyuyorum. Allah’ın izniyle önümüzdeki yıl, sahilimizde de şehrimizde de yaşam alanlarında mutluluklarını paylaşacağız.

7. Konumuz köylümüz çiftçimiz. Bu konuda vicdanen rahatım. Aylarca uğraştım, gündem oluşturmamız, ısrarımız ile Ordu Milletvekilimiz Cemal Enginyurt ve Giresun milletvekillerimizin çabasıyla fındığa 2019 yılı hak ettiği fiyatı vermek için hiç geri durmadık. Ben başardığımıza inanıyorum. Hatta Giresun milletvekillerimizin bakanlığın düzenleyeceği fındık çalıştayını Giresun’da yaptırması şahane olacakken malum virüs nedeniyle iptal olmuştur. Diğer çiftçi kurumları ve destekleri, yanlışları doğruları ile takip edip direk ilgililer ile görüş alışverişlerine bulunmaya devam ediyoruz.

8. Konu Giresun mimarlar ve mühendislerden oluşacak olan Giresun estetik kurulunun kurulması. mevcut durumdan kimsenin memnun olmadığı ama herkesin kabul ettiği bir hal. Kurulmadı, kurulmasını isteyen kadar istemeyenlerin de olduğu bir durum.

9. Amatör spora destek bağlamında aktif olarak yönetici arkadaşlarımız dahil olmak üzere topyekun çalışmalarımız devam etmektedir. Giresun Belediyesi konu ile bir birim kurarak bir adım atmıştır. Bu yıl farklı alanlarda şampiyonluklara erişen kardeşliklerimizi tanıdık destek verdik. Ancak bizim

istediğimiz Giresun’un tüm mahallelerinde tüm sokaklarında spor yapılsın, gençlik kazanılsın. Hayallerimizi süsleyen bu projemiz için adım çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu 9 madde dışında; Giresun - Sivas karayolunun (dereli yolunun) biran evvel bitirilmesi için il başkanlığımızca dosya hazırlanmış Ankara’da meclise gündeme getirileceği beyan olmuştur. Sayın bakanımız ve Giresun milletvekillerinin görüşmesi sonucunda bu yıl yolun bitirileceği açıklanmıştır. Takipteyiz. Ayrıca Görele Zıva Vadisi yolunun ve Kulakkaya - Bektaş arasındaki kısa yolun karayolu ağına alınabilmesi, Giresun Batlama Karanlıkdere yolunun çözümü, Görele - Çanakçı karayolunun takibi, Şebinkarahisar Tüneli, Espiye - Güce arasındaki karayolunun düzenlenmesi bizzat gündemimizde takip edilmektedir.

Genel ve yerel olarak değerlendirmeye aldığımız bu bir yıllık süreçte bizleri yalnız bırakmayan tüm yönetici arkadaşlarıma, belediye başkanlarıma, milletvekillerimize, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkez yöneticileri ve MYK üyelerime ve gönlü büyük gönüldaşlarıma sizlerin vasıtası ile teşekkür ediyor, gelecek hafta idrak edeceğimiz bin yıldan daha hayırlı olan kadir gecesinin tüm Türk İslam alemi başta olmak üzere, insanlığa hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Milletimiz adına huzurlu mutlu ve her şeyden önemli olan sağlıklı bir şekilde ramazan bayramına kavuşmayı niyaz ediyorum. Bu rahmet dolu günlerde şifa bekleyen hastalarımıza şifalar, tüm benlikleri ile fedakarca mücadele eden tüm sağlık personeli başta olmak üzere kendi alanlarında çalışan tüm işçi, esnaf ve memur vatandaşlarımıza kolaylıklar diliyorum.” Şeklinde konuştu.

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır