Ramazan Bayramını yaylada gezerek geçirmek isteyenler dikkat bu haber sizleri ilgilendiriyor.

Ramazan Bayramını yaylada gezerek  geçirmek isteyenler dikkat bu haber sizleri ilgilendiriyor. 

Ramazan bayramı nedeniyle amaç dışı yaylaya çıkışları tespit edilen kişiye Umumi Hıfısıhha Kanunu gereğince 3150 TL ceza uygulanacağı konu ile ilgili ihmali tespit edilen muhtarla ilgili gerekli idari işlem yapılacağını bildirildi.

Yağlıdere Kaymakamı Yusuf Akın, sitemize yaptığı açıklamada, Bilindiği üzere Koronavirüsle mücadele kapsamında Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkış yasağı uygulanacağını söyledi.

Bu kapsamda genelgede belirtilen kişiler dışında tüm vatandaşlarımızın ikametlerinde kalmaları esas olacağını belirten Akın şöyle devam etti :

‘’ Bu dönemin yaylalara çıkış yasağının sona ermesi tarihine(25 Mayıs) denk gelmesini göz önünde bulundurularak; göçünü yaylaya götürmek isteyenler Yağlıdere Umumi Hıfzısıhha Kurul kararı gereğince  (65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımız hariç olmak üzere) yasağın kalkış tarihinden önce (20,21,22 Mayıs) saat 23:59 a kadar hayvanlarını yaylalara çıkarabilecekler ve burada otlatılmasını sağlayabileceklerdir. İstisna sadece hayvancılık özelinde olup konunun muhtarlarımız tarafından takip edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde amaçdışı yaylaya çıkışların tespiti halinde ilgili kişiye Umumi Hıfzısıhha Kanunu gereğince 3150 TL ceza uygulanacağı ve konu ile ilgili ihmali tespit edilen muhtarla ilgili gerekli idari işlemin yapılacağı bilinmelidir. İlgililere tebliğini ve gerekli takibin yapılmasını önemle rica eder tüm hayvancılarımıza bereketli bir sezon dilerim.

Yusuf AKIN

Yağlıdere Kaymakamı

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır