Öğrencilerimizin nitelikli eğitimi için Kaymakamlığın desteği ve öncülüğünde Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçemizdeki tüm okullarımızda video telekonferans sistemini içeren proje çalışmasını başlatıldığını ve bu uygulama üzerinden yüz yüze ve etkileşimli olarak ders işlenmesinin önemine değindi.

Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü  Hasan Öztürk  tarafından okul ve kurum müdürlerimize uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmaların bir değerlendirmesi yapılırken bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili önemli bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu.

Öğrencilerimizin nitelikli eğitimi için Kaymakamlığın desteği ve öncülüğünde Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçemizdeki tüm okullarımızda video telekonferans sistemini içeren proje çalışmasını başlatıldığını ve bu uygulama üzerinden yüz yüze ve etkileşimli olarak ders işlenmesinin önemine değindi.

"Tatil Değil, Uzaktan Eğitim" düstûrundan hareketle okul müdürlerimizden; Uzaktan Eğitim sürecinde öğrencilerin TRT EBA TV yayınlarını ve eba.gov.tr içeriklerini düzenli olarak takip etmelerini, bu hususta gerekli yönlendirmelerin müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından yapılmasını istedi. 20 Haziran 2020 tarihinde LGS ve 27-28 Haziran 2020 tarihinde YKS olarak açıklanan sınavların hazırlık çalışmalarına ağırlık verilmesinin önemine değindi.Müdürümüz Hasan ÖZTÜRK, okul müdürlerimizden; Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı ile (YKS) Yükseköğretim Kurumları Sınavları (TYT-AYT)'ye hazırlık kapsamında Bakanlığımızca hazırlanarak https://odsgm.meb.gov.tr internet adresinde aylık olarak yayınlanan 8. Sınıflar için "Örnek Sorular" ve "Çalışma Soruları" ile Lise 9-10-11-12. Sınıflar için "Tekrar Testleri"nin öğrencilerimizce çözülmesine ağırlık verilmesini isterken, Sınıf, Branş ve Rehber öğretmenleri tarafından destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam edilmesini, öğrencilerin kazanımlarının değerlendirilmesini, kavranma düzeyinin ve eksikliklerin branş öğretmenlerince analiz edilerek, eksik kazanımların tamamlanması ve yanlışı azaltma yönünde gerekli çalışmaların yapılmasını vurguladı. Ayrıca Bakanlığımızın 11. ve 12. Sınıflar için hazırladığı "EBA Akademik Destek Programı" hakkında tüm öğrencilerimizin bilgilendirmesini ve aktif olarak programdan faydalanmaları yönünde gereken teşvikin yapılmasını istedi. Bakanlığımızca uygulanan "EBA Canlı Sınıf" uygulamasına da değinerek, 8. ve 12. sınıflardan başlayarak, 3. ve üzeri tüm sınıflarda uygulanan "EBA Canlı Sınıf" uygulamasına tüm öğrencilerimizin katılması için gereken çabayı göstermelerini istedi. Telafi döneminde uygulanması muhtemel faaliyet ve etkinliklerle ilgili görüş ve önerilerinin öğretmenlerin görüşlerini alarak hazırlamalarını ve müdürlüğümüze sunmalarını istedi.

 Öztürk, toplantıda okul müdürlerimizle uzaktan eğitim döneminde karşılaştıkları sorun ve ihtiyaçlar konusunda görüş alış verişinde bulundu. Müdürlerimizin ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, okullarının ve ilçe başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerinin altını çizerek çalışmalarından dolayı yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederek çalışmalarında muvaffakiyet diledi.

 

 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır