Yağlıdere ilçesinde yaşayan Dilek Macara,hayırseverlerin katkılarıyla öğrencilere ulaştırılması için toplanan kitap,kirtasiye,kıyafet, ayakkabı, okul çantası, oyuncak gibi malzemeleri ilçeye bağlı mahalle ve köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencileri gönüllü olarak evlerinde tek tek ziyaret edip teslimini de kendisi gerçekleştiriyor.

Yağlıdere ilçesinde yaşayan Dilek Macara,hayırseverlerin katkılarıyla  öğrencilere ulaştırılması için toplanan kitap,kirtasiye,kıyafet, ayakkabı, okul çantası, oyuncak gibi malzemeleri ilçeye bağlı mahalle ve köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencileri gönüllü olarak evlerinde tek tek ziyaret edip teslimini de kendisi gerçekleştiriyor.

DİLEK MACARA :’’ÇOCUKLARIMIZ MUTLU OLDUKÇA BEN DAHA MUTLU OLUYOR DAHA ÇOK GAYRET GÖSTERESİM GELİYOR’’

Bu işe  gönüllü olarak başladığını belirten Macara,ilk başlarda bu çalışma bir okul için olacaktı ancak  hayırseverlerin katkılarıyla bunu ilçe geneline yaydık çok da güzel destekler gördük.’’dedi.

Macar’a sitemize yaptığı açıklamada, İlk kardeş okul projesiyle başladım bu yardımlara, bazı kolejleri arayarak kaynak kitap konusunda destek istedim. Bir kolej Şehit Enver Şahin ortaokuluna kaynak kitap desteğinde bulundu. Bir başka kolej okul kütüphanesine hikâye kitapları gönderdi, bir kolej ise ilkokul öğrencilerine boya ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu’’dedi.

İş  insani hayırsever büyüğümüz Metin Koç’u arayarak hem okulumuz, hemde ihtiyaç sahibi öğrenciler için yârdim talep ettiğini söyleyen Macara,sağolsun ilçemize eğitim alanında çok büyük katkıları oldu.Allah ondan bin kere razı olsun.Bizleri ve öğrencilerimiz çok mutlu etti.

Macara,Okul kütüphanelerini güçlendirmek adına bir kitap kampanyası başlattım, bu sayede 4000 civarında kitap toplandı. Sınır Ahmet Elmalı İlkokulu öğrencileri için bir çalışma başlattım,  bu çalışmayı başlatma sebebim ise Okul müdürünün bir sözü oldu, okul öğrencileri için hazırladığımız yardımları teslim ederken umarım çocuklar sevinirler hocam dediğim de "siz ne diyorsunuz, benim çocuklarım çengel iğnenin ucundaki nazar boncuğuna bile seviniyorlar "dedi.

 Bu sözünden çok etkilendim, bir şeyler yapmalıyım diye düşündüm.  Eğitim ile ilgilenen yardım derneklerine yazdım, eşe dosta bahsettim,  arkadaşlarım Fatma Keleş, Pelin Olgaç güney, Ayşenur Çelik’in de desteğiyle 164 öğrenciye kırtasiye malzemeleri aldık,

İLÇE KAYMAKAMIMIZ YUSUF AKIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ YAŞAR İBAŞ’A VE HAYIRSEVERLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

 Macara,kıyafet, ayakkabı, okul çantası, oyuncak gibi hediyeler hazırladık. Biz hediyelerimizi götüremeden virüs dolayısıyla okullar tatil oldu. Çocuklar için sokağa çıkma yasağı geldi. Arkadaşlarımla düşünüp, bu hediyeleri Sınır Ahmet Elmalı ilkokulu öğrencilerinin bulunduğu köylere, bir nazar boncuğuna bile sevinen o çocuklara bayram hediyesi olarak dağıtmak istedik. Bu isteğimizi Kaymakam beyle paylaştık,  kendisinin de onayı ve desteğiyle bu hediyeleri köy çocuklarına dağıttık, onların mutluluğu tarif edilemezdi, hepimiz çocuk olduk, ufacık bir hediyeye bile ne kadar sevinildiğini çok iyi biliyoruz. Yine yardımseverlerin desteğiyle 70 aileye gıda yardımı hazırlayıp gittiğimiz köylerde ihtiyaç sahiplerine verdik. Sosyal medya sayesinde yardım çalışmamıza destek olmak isteyen güzel gönüllü insanlar çıktı,  tekrar yardım hazırlayıp ve yine kaymakam beyin bilgisi dahilinde ve yardımıyla köylere giderek dağıttık. En son olarak çocuklara oyuncak dağıtmak istedik, sosyal medyadan bir yazı paylaştım " çocukken oynamak isteyip, sahip olamadığınız bir oyuncağı, bir köy çocuğumuza hediye etmek ister misiniz"  çok güzel geri dönüşler aldık ve çocuklara birçok oyuncak topladık oyuncakları alarak köy çocuklarına dağıttık, bize her zaman destek olan Kaymakamımız Yusuf Akin' a,  dağıtımda destek veren Belediye başkanı Yaşar İbas’a ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

 

HABER YORUMLARI

 • Emine Nur Gülsu

  Sosyal medyadan sıklıkla takip ettiğim Dilek hanım son zamanlarda geleceğimizi emanet edeceğimiz küçük çocuklara olan yakın ilgisi ve onlara karşı sergilediği yardım bağışlarıyla harika işler çıkarmaktadır. Kendisine bu örnek davranışıyla teşekkür ediyor ve bu işte hep daimi olarak kalmasını istiyoruz. Teşekkürler Dilek Ablaa ...

  09 Haz 2020 Sal
 • Goncagül Macara

  Yaptığı yardımlar ve hayırlar ile çok yakından tanıdığım ve akrabam olan manevi olarak da ablam olan Dilek Macara'yı tebrik ediyorum:)

  09 Haz 2020 Sal
 • Tansu macara

  Ailenin gurur kaynağı ,seninle gurur duyuyoruz ,❤️👏👏👏

  10 Haz 2020 Çar

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır