Yaglidere'de 2020 LGS (Liselere Giriş Sınavı) gerçekleştirildi.

Yaglidere'de 2020 LGS (Liselere Giriş Sınavı) gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürü Hasan Öztürk gazetecilere yaptığı açıklamada, 20 Haziran 2020 tarihinde merkezi sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçimine yönelik sınav, ilçemizde 4 okulda gerçekleştirilmiştir.''dedi.


Öztürk, Toplamda 8.sınıfta 251 öğrencimiz bulunmaktadır. Sınavda 55 öğretmen ve yönetici görevlendirildi. Taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için 62 taşımalı eğitim servisi görevlendirildiğini belirtti.

Sınav iki oturum olarak düzenlendiğini belirten Öztürk şöyle devam etti:

‘’Birinci oturumun sözel bölümden oluştuğu sınav, saat 09.30 da başlayıp 75 dakika sürdü. Sayısal bölüm sınavı ise 11.30 da başlayıp 80 dakika sürdü. Sınav öncesi, sınav esnası ve sınav sonrasında covid -19 la mücadele kapsamında okul bahçesine öğrenci velileri ve öğrenci servisleri alınmadı. Her öğrenciye okul bahçesine girişte dezenfektan ve tıbbi maske verildi, görevlilerimiz tarafından okul bahçesi ve okul içinde sosyal mesafe kurallarına uyulması için gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Öğretmenlerimiz de bu kapsamda maske ve eldiven kullandı. Oturumlar arasında yönetmenlerimiz ve görevlilerimiz okul içi ve okul bahçesinde sosyal mesafe kurallarına uyulması için gerekli önlemleri aldılar. İkinci oturum öncesinde de öğretmen ve öğrencilere yeni maskeler dağıtıldı. Sınav sonrasında ise tüm öğrencilerimiz sosyal mesafe kurallarına uygun olarak sınıf ve okuldan çıkışları sağlanmıştır.''diye konuştu.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır