Korona virüs tedbirlerinin gevşetilmesiyle Yağlıdere ilçesinde vaka sayıları artmaya başladı.

Korona virüs tedbirlerinin gevşetilmesiyle Yağlıdere ilçesinde vaka sayıları artmaya başladı.
 
il dışından ilçeye gelenlerden temaslı olarak, vaka sayıları yeniden artmaya başladı. Haziran ayının iki vakayla tamamlanmasının ardından Temmuz ayı içerisinde  18 vaka tespit edildi.
 
Tespiti pozitif çıkan vatandaşların Giresun’da hastane ’de tedavisi devam ederken bunlarla yakın temaslı kişiler de evlerinde izole ediliyor.
 
Öte yandan kurban bayramı ve fındık hasad mevsimi  başlamasının ardından bu sayının daha da artacağından endişe ediliyor.
 
DIŞ TEMASA DİKKAT
 
Yağlıdere ilçesinde, yeni vakaların çıkmaya başlaması, gözleri yeniden dış temasa çevirdi.
 
Temmuz ayındaki  18 vakanın, ilçe dışından gelenlerden temaslı olması, dışarıdan ilçeye gelenlerin ve ilçe dışına çıkıp gelenlerin duyarlı olması gerektiğini ortaya koydu.
 
Yetkililer, yaz tatili nedeniyle, il dışından gelenler ve geri dönenler ile il dışına çıkıp geri gelenlerin olacağına işaret ederek, bu durumun yeni vakaların ortaya çıkma riskini de artıracağını ifade ettiler.
 
Özellikle, bu yer değiştirmeler içinde olanların ve bunların yakınlarının dikkatli olması gerektiğini ifade eden yetkililer, “Bu riskin vaka sayılarını artıracağını göz önünde bulundurarak, çok daha dikkatli olmak, iç temas gibi dışarıdan temasa karşı alınması gereken tedbirleri almak ve belirlenen kurallara uymak zorundayız. “ dediler.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR
 
 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır