Giresun’a 3. Organize Sanayi Bölgesi kurulması için 5 ilçe belediye başkanı bir araya geldi.

Giresun’a 3. Organize Sanayi Bölgesi kurulması için 5 ilçe belediye başkanı bir araya geldi.

 Tirebolu ile Espiye ilçeleri arasına kurulması planlanan 3. OSB için Espiye, Tirebolu, Yağlıdere, Güce ve Doğankent belediye meclislerinde ortak karar alındı.

Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş, Güce Belediye Başkanı Aytekin Boduroğlu, Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden ve AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı ortak belediye meclis kararlarını Vali Enver Ünlü’ye teslim ettiler.

Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, 400 dönümü Tirebolu ilçesi sınırları içerisinde, 230 dönümü de Espiye ilçesi sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 630 dönün araziye kurulacak olan Giresun 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyete geçtiğinde 10 bin civarında kişiye istidam sağlayacağını kaydetti. 

Espiye, Tirebolu, Yağlıdere, Güce ve Doğankent belediye meclislerinde ortak karar aldıklarını söyleyen Başkan Karadere, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı’nın nezaretinde Vali Enver Ünlü’yü ziyaret ettiklerini ve Giresun’un doğu bölgesine 3. OSB kurulması için gerekli evrakları teslim ederek, müracaatlarını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Karadere, Giresun 3. OSB’nin bölge ekonomisine ve iş istihdamına önemli katkı sunacağını ve bölgedeki göçünde önüne geçerek hatta bu ilçelerin göç alacağını vurguladı. Karadere, 3. OSB’nin faaliyete geçmesinin ardından talebe göre, OSB alanının genişletilmeye müsait olduğunu sözlerine ekledi.

“İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA 3. OSB’DE BACALAR TÜTER”

Vali Enver Ünlü, kurulacak olan 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin sadece 5 ilçenin değil Giresun’un doğu bölgesinde bulunan tüm ilçelerin ekonomisine ve iş istihdamına önemli katkı sunacağını belirterek, “630 dönüm arazi üzerine kurulacak olan Giresun 3. OSB Karadeniz ölçeğinde çok önemli bir alan. Bölgemizde arazi çok kıymetli. Giresun iş istihdamına büyük katkı sunacak olan böyle bir proje için tüm belediye başkanlarımı tebrik ediyorum. Belediye başkanları sadece kadro ile belediyelere işçi alacak değiller. İstihdamı bu şekilde oluşturarak, katkı sunacaklar. Hepsinin belediyelerde çalıştıracakları işçi sayısı belli. İnşallah kurulduğunda OSB’mize büyük bir yatırımcılar, amiral gemileri buluruz. İnşallah bundan sonra bizde bakanlarımız, milletvekillerimiz nezdinde bu işin takipçisi olacağız. Giresun’a hayırlı uğurlu olsun. İnşallah burada bir an önce bacaların tüttüğünü görürüz” dedi.

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı ise, Giresun’un doğu bölgesindeki tüm ilçelere 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin hayırlı olmasını dileyerek, “altyapısı için en önemli adım olan arazisi hazır, inşallah bundan sonraki süreçte, sayın valimiz ve sayın milletvekillerimizle birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız nezdinde de Giresun’umuza bu müjdeyi vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır