Yağlıdereli iş insanı Metin Kuruca, tarafından Giresun Teyyaredüzünde yapımı devam eden Mekan Life projesinde sona yaklaşıldı.

Yağlıdereli iş insanı Metin Kuruca, tarafından Giresun Teyyaredüzünde yapımı devam eden Mekan Life projesinde sona yaklaşıldı.
 
Sekiz dönüm alan üzerine kurulan proje 112 daireli 2 blok halinde dört girişli A,B,C,D, blok diye ayrılıyor. Her bir blokta iki giriş var.170 metre kare alan içinde olan deniz gören Giresun’u doğudan batıya panoramik konumda istisna projelerdendir.
 
Kapalı yüzme havuzu, kapalı açık otopark, saunası fitnesi, spor salonu, mescidi, çocuk oyun alanı dışarda basketbol, voleybol sahası ile yürüme alanlarıyla tam bir kompleks şeklinde yapıldı.
 
Mekan Life projesine Fizik Tedavi Hastanesi, Eğitim Araştırma Hastanesi, Diş Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi,Otogar,Sosyal Güvenlik Kurumuna yürüme mesafesi kadar yakındır. Merkeze dolmuşla gidip gelme imkânı da bulunulmaktadır.
 
Yağlıdereli iş insanı Metin Kuruca, sitemize yaptığı açıklamada, Mekân life projesinin Giresun’da denizi gören en iyi projelerden biri olduğunu söyledi.
 
Mekân Life projesinin yüzde 95’lik kısmının tamamlandığını belirten Kuruca, Mekân life projesinde bizlere destek olan daire alan veya almayan destek olan tüm dostlarımıza başta ailem olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz.’’dedi.
 
Kısa süre içinde mekân iki projesini açıklayacaklarını ifade eden Kuruca şöyle devam etti:
 
‘’Muhtemelen 120 yada 140 dairelik bir projemiz olacak. Giresun’un bu tür projeleri geliştirmeye yapmaya kapasitesi var. Bizim ağırlıkta müşterilerimiz yurt dışındandı bu arkadaşlarımıza da yeni yuva kazandırmak için gerekli desteği verdik. Yeni projelerde de desteklerini bekliyoruz. Proje başladığında Giresun bizi tanımadığı için gurbette bulunan hemşerilerimiz başta Amerika olmak üzere kendi çevremizde ki arkadaşlarımız dostlarımız ağırlıkta almıştı. Daha sonra proje ortaya çıktığında ikinci blokta kaba inşaatı bittiğinde Giresun’un bürokrasisine, Giresunlu iş adamlarına, Giresun geneline hitap etmeye başladık’’dedi.
 
İLÇEMİZDE YER SIKINTISI GİDERİLİRSE BİR PROJE DE İLÇEMİZE KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ
 
Yağlıdere’ye hizmet etmek bizim için ayrı bir önem taşıyor diyen Kuruca, Çünkü bizim memleketimiz burası. Bizler ve gurbetçilerimiz gurbetten geldiği zaman Yağlıdere’de oturuyor, Yağlıdere’de kalıyoruz. Köyümüze çıkıyoruz. Her ne kadar yurt dışında olsak bile son durağımız Yağlıderedir.ilçemizin güzel olmasını istiyoruz. İlçemizle ilgili yer problemi var. Yer problemi çözülmüş olsa Yağlıdere ilçemize Giresun’a yapmış olduğumuz proje gibi proje düşünüyoruz. İnanıyorum ki Yağlıdere’ye güzellik katacak Yağlıdere’nin bürokrasisini, iş adamlarını dışarıya gitmelerini durduracak asıl bir projenin yapılması lazım arayış içerisindeyiz. İnşallah yer bulur ilçemize de güzel bir proje kazandırmış oluruz’’diye konuştu.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR
 
 

 

HABER YORUMLARI

 • Fatma balık kuruca

  Fiyat nedir peşinat nekadar bende bir yağlı dere torunuyum porojenize ilgi duyuyorum istanbuldan selamlar

  29 Kas 2020 Paz
 • Tuncay

  İş adamlarımız bina olmadığı için mi dışarı gidiyor muş? Ekonomiyi betondan zanneden (oradan para kazandığı için olsa gerek) bir yaklaşım. Yağlıdere'nin binaya değil üretim yapacak ve iş gücünü orada tutacak tesislere ihtiyacı var bu bir konfeksiyon atölyesi olsa dahi.

  01 Ara 2020 Sal
 • Berat Kılıç

  Korkunç bir yapılaşma...buna birileri “dur” desin artık.Bunun nesiyle övünülür?

  03 Ara 2020 Per

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır