Bölgemize 3.Organize Sanayi Bölgesi kurulması için ilçelerin başvurusu bakana iletildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank  ilimiz heyetiyle birlikte ziyaret edilerek , Giresun’umuza dair bakanlığımızın uhdesindeki birçok konuyu ele alındı.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk,İlimizin Organize Sanayi Bölgelerimizin yatırım, proje ve ihtiyaçlarını değerlendirdik. Ayrıca, Doğu bölgemize 3. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ kurulması için ilçelerimizin başvurusunu Sayın Bakanımıza arz ettik’’dedi.

Öztürk, Sayın Bakanımız gerekli çalışmaların hızla başlatılması talimatını verdi. Değerli Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz ifadelerini kullandı.

"Giresun'un doğusunda yer alan yeni OSB, Espiye, Tirebolu, Yağlıdere, Güce ve Doğankent belediyelerimizin karar alarak çalışma başlattığı ve doğu bölgemizde yer alan tüm ilçelerimizin istifade edebileceği, Giresun Limanı'na ve havaalanına yakın ve sahil yoluna bitişik bir konumda yer alacaktır.

Arazide kot farkı olmaması, inşa ve altyapı çalışmalarında kolaylık sağlayacaktır.

Yeni OSB için planlanan toplam alan 638 dönüm olup, 20 dönüm 4 adet, 15 dönüm 4 adet, 10 dönüm 12 adet, 7,5 dönüm 7 adet, 5 dönüm 16 adet, 3 dönüm 4 adet olmak üzere 47 adet sanayi parselinden oluşmaktadır."

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 

 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır