"Eğitime Destek" projesi kapsamında öğrencilerimize tablet desteği devam ediyor. İlçemizde toplamda 500 adet tablet öğrencilerimize ulaştırıldı.

"Eğitime Destek" projesi kapsamında öğrencilerimize tablet desteği devam ediyor. İlçemizde toplamda 500 adet tablet öğrencilerimize ulaştırıldı.

Yağlıdere' de EBA'ya ulaşamayan öğrencilerimiz için Kaymakamlık, Yağlıdere Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Giresun Ticaret Borsası, Eğitim Gönüllüsü Ahmet AKOĞLU ve tüm Eğitim Gönüllülerinin katkılarıyla temin edilen 500 adet tablet öğrencilerimize ulaştırıldı.

Kısa zamanda yaklaşık 100 adet tablet daha öğrencilerimize ulaştırılacaktır.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan ÖZTÜRK, "Öğrencilerimizin uzaktan eğitim imkanından geri kalmamaları ve eğitimde fırsat eşitliği için katkı sağlayan tüm Yağlıdere'mize ve eğitim gönüllülerine şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin nitelikli eğitimi için yoğun çaba gösteren okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi canı gönülden kutlarım. Çocuklarımızın aydınlık geleceği için tüm ekibimizle çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz." Dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yüz yüze ve uzaktan sürdürülecek eğitim modelinde, öğrencilere destek olmak amacıyla 500 bin tabletin öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımı ile ilgili proje başlatmıştı. Bu kapsamda dersler de TRT EBA kanalları, dijital eğitim platformu EBA ve canlı dersler kanalıyla yürütülecektir.

 

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır