Covit-19 pandemisinin başladığı günden bu güne kadar geçen 1 yıllık süre içerisinde Giresun’da 322 vatandaşımız hayatını kaybetti

Covit-19 pandemisinin başladığı günden bu güne kadar geçen 1 yıllık süre içerisinde Giresun’da 322 vatandaşımız hayatını kaybetti
 
Türkiye'nin pandemide yüksek riskli illeri olarak adlandırılan 'Kırmızı' kategoride yer alan Giresun’da geçtiğimiz yıl Mart ayından bu yana 29 binin üzerinde Korona virüs vakası görüldüğü ve 322 kişinin de vefat ettiği öğrenildi.
 
Yetkililer bir yıllık süreç içerisinde il genelinde 166 bin 76 test yapıldığını da belirterek koronaya yakalanan 27 bin 786 kişinin de tedavisinin ardından iyileştiğini vurguladılar.
 
Yetkililer” Sağlık çalışanları olarak tüm düzenimiz alt üst olmuştu. Hastanedeki bütün hizmetleri durdurmuştuk. Sonraki süreçte virüsü tanıdıkça onunla nasıl baş edebileceğimizi nasıl kontrol altına alabileceğimizi öğrendikçe kendi normalimize sağlık adına dönmeye başlamıştık. Sonuçta da yaz dönemizde belli normalleşmelerle birlikte hastanelerde normal yaşama dönülmüştü. Geldiğimiz süreçte bir çok vaka ile karşılaştık bir çok vaka ile mücadele vermek durumunda kaldık. Biz onu tanıdıkça o da bizi tanıdı ve mutasyonlara uğradı. Sonrasında mutasyonlarla son süreçte karşılaşmış olduk" diye konuştular.
 
Kaynak :Yeşilgiresun Gazetesi

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır