Gurbette bulunan hemşehrilerimizin iş yaşantısının yanı sıra sosyal çalışmaları da dikkat çekmeye devam ediyor.

Gurbette bulunan hemşehrilerimizin iş yaşantısının yanı sıra sosyal çalışmaları da dikkat çekmeye devam ediyor.
 
Yurt dışında yaşayan hemşehrilerimizin yanı sıra yurt içinde özellikle İstanbul ve Bursa illerinde genç girişimcilerin yapmış olduğu çalışmalar örnek teşkil ediyor. 
 
Son olarak İstanbul’da 2006 yılında genç iş insanlarının bir araya gelerek kurduğu Giresun Gençlik Derneğinin yeni başkanı Yağlıdereli İbrahim Kütük oldu.
 
Mevcut Başkan’ın iş dolayısıyla Alucra ilçesine  taşınmasının ardından bu göreve Kütük getirildi.
 
Kütük,yaptığı teşekkür konuşmasında ;Katkılarından dolayı bir önceki başkanımız Mücahit Şerbetçi Bey’e ve desteklerinden dolayı yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim ifadelerini kullandı.
 
İbrahim Kütük kimdir?
 
01.12.1988 yılında İstanbul (Şişli)’de doğdu. Aslen, Giresun, Yağlıderelidir. Eyüp, Hacı İslam, Hacı Şakire Ülker İlköğretim Okulu, Eyüp Lisesi, Ege Üniversitesi, Tohumculuk Meslek Yüksek Okulu ve Anadolu Üniversitesi, İşletme Fakültesini bitirdi.
 
2006-2008 yılları arasında, Anadolu Gençlik Derneği, İzmir, Ödemiş temsilciliğini yürüttü. Tarım ve Tohumculuk firmalarında bir sene staj yaptı ve alanı ile ilgili 4 farklı sertifika aldı.
 
2009 yılında, Türk Havayolları tarafından verilen eğitimlere katıldı. 2010 yılında, THY iştiraki ile kurulan, Turkish Ground Services firmasına giren ilk ekibin içerisinde yer aldı. Burada 4 sene Harekat Memurluğu yaptı. Halen aynı firmada; Uçak Temizlik Birimi, Operasyon Şefi olarak görevini sürdürmektedir. Havacılık sektöründe çalıştığı süre içerisinde katıldığı eğitimler ile 78 sertifika sahibi oldu.
 
2018’den beri, Giresun Gençlik Derneğinde, 2019’dan beri, Yağlıdere ve Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde, Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.
 
İbrahim Kütük, evli ve 2 çocuk babasıdır.
 
Yaglidere.com ailesi olarak İbrahim Kütük'e yeni görevinde başarılar dileriz.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR
 
 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır