Yağlıdere ilçe merkezinde okulların okul ve yurt bacası temizleme filtresi olamamasından dolayı ortaya çıkan zehirli duman ilçe merkezi başta olmak üzere bük,palaklı mahallesi ve kazankaya caddesinde yaşayan vatandaşları isyan ettirdi.

Yağlıdere ilçe merkezinde okulların okul ve yurt  bacası temizleme filtresi olamamasından dolayı ortaya çıkan zehirli duman ilçe merkezi başta olmak üzere bük,palaklı mahallesi ve kazankaya caddesinde yaşayan vatandaşları isyan ettirdi.

Vatandaşlar; okul bacalarından çıkan zehirli duman nedeniyle Nefes almakta zorlandıklarını ve duman kokusundan dolayı pencere dahi açmadıklarını söyleyerek yetkililerden artık birileri zehirlenmeden önlem almalarını talep ettiler. Defalarca okul bacalarından çıkan zehirli duman nedeniyle önlem alınması için müracaatta bulunulduğunu ifade eden vatandaşlar; ne yazık ki hala bir çözüm bulunamadı. İllaki birileri zehirlendikten sonra mı önlem alınacak’’ diye tepkilerini dile gelirdiler.

İlçe milli eğitim yetkilileri ise; konuyla ilgili çok sayıda şikâyet alındığı bu sebeple ilçede bulunan okulların bacalarına filtre takılabilmesi amacıyla Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yazı yazılarak ödenek talebinde bulunulduğunu ifade ettier.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır