arkındalık amacıyla Kaymakam Akın ve öğrenciler yaya geçidinden geçerek sürücüleri uyardı. Böylece sürücülere ''Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir'' mesajı verildi.

Kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla, "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganı ile Yağlıdere Mustafa Kemal İlkokulu önünde düzenlenen etkinliğe, Yağlıdere Kaymakamı Yusuf Akın, Kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Farkındalık amacıyla Kaymakam Akın ve öğrenciler yaya geçidinden geçerek sürücüleri uyardı. Böylece sürücülere ''Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir'' mesajı verildi.

Yağlıdere Kaymakamı Yusuf Akın; “Tüm Türkiye’de olduğu gibi, ilçemizde de yaya önceliği ve kırmızı çizgiyle, sürücülerimize yaya önceliğinin hatırlatılması uygulamasını başlattık. Yağlıdere’de sürücülerimiz özenli, dikkatli ve duyarlı. Bir yaya geçidine geldiğinde, sürücümüz geçiş hakkının yayada olduğunu biliyor ve duruyor” 

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 

 

 

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır