Amerika Birleşik Devletlerinde çıkan yangında evde bulanan aile bireylerini, canını hiçe sayarak yangından kurtaran Yağlıdereli Polis Memuru Uğur AKILLI, Kahraman ilan edildi

Amerika Birleşik Devletlerinde  çıkan yangında evde bulanan aile bireylerini, canını hiçe sayarak yangından kurtaran  Yağlıdereli Polis Memuru Uğur AKILLI, Kahraman ilan edildi
 
Memur Akıllı,Cumberland County’deki Upper Deerfield kasabasındaki Concord Courttaki bir evin garajında duman çıktığını gördü. Durumu yetkililere bildiren Akıllı, daha sonra evde bulunan aile bireylerini kurtardı.
 
Haber kanallarında ve gazetelerde halk kahramanı ilan edilen genç Polis memuruna South Woods Eyalet Hapishanesinde tören düzenlenerek belgesi verildi.
 
KARDEŞİMLE GURUR DUYUYORUM
 
Yağlıdere ilçesi Üçtepe Belediye Başkanı Hacı Gasım Akıllının evladı alan olan Uğur Akıllı nın aynı bölgede yaşayan abisi Özkan Akıllı Kardeşiyle gurur duyduğunu söyledi.
 
Özkan Akıllı,sitemize yaptığı açıklamada,polis memuru olan kardeşi Uğurun Yan komşusunun evinde yangın çıkmış. Oda eve girip evdeki 4 çocuk ve iki yaşlı kişiyi çıkarmış yanan evden. Yanan eve iki kez girmek zorunda kalmış herkesi çıkarmak için.kendisiyle bir kez daha gurur duyduk.’’diye konuştu.
 
FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 
 
 

GALERİ


 

HABER YORUMLARI

  • Abdullah yardım

    Üçtepe li hemşerim köylüm ve Üçtepe li adına çok teşekkür ediyorum

    01 Tem 2021 Per

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır