Yaz Kur'an Kursları, Yağlıdere ilçemizdeki tüm camilerde ve Kur'an Kurslarında 520 öğrencinin katılımıyla başladı.

Yaz Kur'an Kursları, Yağlıdere ilçemizdeki tüm camilerde ve Kur'an Kurslarında 520 öğrencinin katılımıyla başladı.

Geçen yıl pandemi sebebiyle yapılamayan yaz kuran kursları, bu yıl 5 Temmuz itibariyle yüz yüze ve çevrim içi olarak yapılmaya başlandı. Kurslarda korona virüsle mücadele kapsamında gerekli tedbirler alındı. Normalleşme ile birlikte, öğrencilerin 2 yıllık aradan sonra özlemle katıldıklarıYaz Kur'an kursu eğitimleri, 20 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek.

Yağlıdere İlçe müftüsü Fatih Sarıgül konuyla ilgili şunları söyledi: “Yaz Kur'an Kursları, çocuklarımızın yaz tatillerini güzel ve verimli bir şekilde değerlendirecekleri, koşup eğlenerek öğrenme sürecine tatil lezzeti içerisinde devam edecekleri dönemlerdir. Burada hedefimiz, çocuklarımıza kendi değerlerimizi yeniden tanıtmak ve mirasçısı olduğumuz büyük sevgi medeniyetinin unsurlarını onlarla paylaşmaktır.

Öğrencilere de seslenen Müftü Sarıgül, Sevgili gençler ve çocuklar! Camilerimiz sizinle ayrı bir güzellik kazanıyor. Camilerimiz sizin ikinci adresiniz olsun. Lütfen Kur'an okumayı öğrenelim, kutsal kitabımızı ve dini değerlerimizi sevelim, okuduklarımızı anlamaya çalışalım, anlamadığımız yerleri araştıralım, soralım. Öğrendiklerimizi uygulayalım, hayata geçirelim. Camilerimiz sizinle çok güzel unutmayalım.

İlçe Müftülüğünden yapılan açıklamada; Tüm anne- babaları çocuklarını camiye göndermeye, yavrularına dini değerlerini öğretip Kur’an ahlakıyla ahlaklandırmaya davet ediyoruz.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır