Yağlıdere ilçesinde 14 temmuz Çarşamba akşamı derenin taşması sonucu kına düğünün de mahsur kalanlardan birisi olan damatın abisi Olcay Menekşe,O gece bizim için bir anı olarak kalacağını söyledi.

Yağlıdere ilçesinde 14 temmuz Çarşamba akşamı derenin taşması sonucu kına düğünün de mahsur kalanlardan birisi olan damatın abisi Olcay Menekşe,O  gece bizim için bir anı olarak kalacağını söyledi.

Menekşe, sitemize yaptığı açıklamada, yoğun yağış sonrası derenin taştığını ve mahsur kaldıklarını belirterek,"200 kişi ile burada mahsur kaldık. Devletimiz gerekli olanakları sağladı bize. Sıkıntımız yok. Bu gece bizim için bir anı olarak kaldı." dedi.

Öte yandan Düğün alanında mahsur kalanlar Yağlıdere Kaymakamlığı, Yağlıdere Belediyesi, Jandarma,Emniyet,AFAD, İl Özel İdare ve AKUT ekiplerinin çalışmaları sonucu tahliye edilmişti.

Dereden geçişin mümkün olmaması üzerine vatandaşlar bölgede bulunan bir fındık bahçesi güzergahı izlenerek güvenlik önlemleri altında Ahallı Mahallesi Kahyalı mevkisine getirimiş buradan kendilerini bekleyen dolmuşlara bindirilen vatandaşlar kent merkezine getirilmişlerdi.

 

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır