İstiklal Marşını Güzel Okuma' ilçe finali İlkokullar ve ortaokullar arasında yapıldı

İstiklal Marşımızın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u anma etkinlikleri kapsamında Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen ‘İstiklal Marşını Güzel Okuma’ ilçe finali İlkokullar ve ortaokullar arasında, Yağlıdere Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapıldı.

İLKOKULLARDA;

Üçtepe İlkokulu öğrencisi Azra KUŞ,

Mustafa Kemal İlkokulu öğrencisi Elif ŞAHİN,

3. Sınır Ahmet Elmalı İlkokulu öğrencisi Feride SİNANOĞLU,

ORTAOKULLARDA;

Üçtepe İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisi Kadir KARAHAN,

Yağlıdere İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisi Melik Vuslat AYDIN,

3. Üçtepe Ortaokulu öğrencisi Derya ÖZDEMİR,

Yarışma Sonunda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilmiştir.Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize de katılım belgesi verilmiştir.

Yağlıdere birincileri, Giresun da düzenlenecek “İstiklal Marşını güzel okuma” il finalinde ilçemizi teslim edeceklerdir.

Yağlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil HEKİM, bu yarışmaların öğrencilerimizin, Milli Mücadele ruhunu hissederek milli ve manevi değerlerimize bağlılıklarını artırması, Öğrencilerimizin, dilimizin en güzel ifade şekillerinden olan şiir sanatına ilgi duymalarını, geçmiş ile gelecek arasında tarihi, millî ve manevi köprü kurabilmelerini; vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmeleri bakımından önemini vurgulayarak, yarışmalarda emeği geçen yönetici ve öğretmenlerle, tüm öğrencilerimize ilgi ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 
Paylaşmayı Unutma!

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..


YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır