Merkezi Gebze -Ulus mahallesinde bulunan Sınır, Yeşilpınar, Derindere köyleri 14.olağan genel kurulu yapıldı.

Merkezi Gebze  -Ulus mahallesinde bulunan Sınır, Yeşilpınar, Derindere köyleri 14.olağan genel kurulu yapıldı.

Mevcut başkan Ali İhsan Aksunun aday olmadığı seçimde Metin Maraş seçime katılan üyelerin oyunu alarak derneğin yani başkanı seçildi.

 Metin Maraş başkanlığında dernek yönetimi: Recep Kankal, Ali Çil, Ramazan Demir, Adem Kankal, İsmail Koca, Mehmet Koca, Muhammet Maraş, Bayram Demir, Ömercan Aksu, Sebahattin Koca, Ramazan Maraş, Ahmet Demir, Mehmet Sarıaydın, Dursun Ali Demir, Enes Köksal, Murat Kankaldan oluşurken. Denetleme kurulu ise: Hasan Koca, Ali Kankal, Murat Salmandan oluştu.

Dernek başkanlığından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

1995 yılında kurulan ve merkezi Gebze-Ulus Mahallesi'nde bulunan Giresun-Yağlıdere ilçesi Sınır-Yeşilpınar-Derindere Köyleri yardımlaşma derneğimizin 14. olağan kurulunda yapılan yeni seçimde bayrak değişimi oldu. İki dönemdir başkanlığı yürüten Ali İhsan Aksu bu dönemde bayrağı devretti. Yeni dernek yönetimiyle yönetime aday olan Metin Maraş ekibiyle birlikte dernek yönetiminin de oybirliği ile dernek başkanı olarak seçildi. Gençlere odaklı yeni bir döneme başlayacaklarını belirten Başkan Maraş, gezi programları, kültür söyleşileri, yöresel programlar, esnaf ve aile ziyaretleri ile çalışmalarına hızlıca devam edileceğini belirtti. Derneklerin maddi bir amaçla değil tamamen hemşerilerin gurbette birlik ve beraberlik ortamında yardımlaşma ve dayanışmasını gerektiği ifade eden Maraş, bu anlamda çevre illerdeki köylüler ve ABD'de ikamet eden hemşerileriyle de bağlantı halinde olacaklarını söyledi. Geçmiş dönem başkanı Ali İhsan Aksu döneminde yapılanların sunumun ardından teşekkür konuşmalarında bulundu. Giresun Kale Camii imam-hatibi Mustafa Maraş'ın Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası dualarla başlayan programa Giresun ve çevre illerden de katılım oldu. Divan başkanlığını Tuzla Belediyesi başkan danışmanı Hüseyin Koca'nın yaptığı kongremize Çayırova belediye başkan aday adayı Paşa Ali Elmali, Beyikbağı Muhtar adayı Osman Şahin ile Ulus Mahallesi muhtar adayı Bayram Demir de katıldı. Kendilerine çıkmış olduğu bu yolda başarılar diler, katılımları için tüm köylülerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.’’


FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR 

Paylaşmayı Unutma!

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..


YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır