tiyatro oyunu sahnelendi

Yağlıdere'de Nehirden Denize, Özgür Filistin adlı tiyatro oyunu sahnelendi

Yağlıdere’de düzenlenen Filistin Gecesi programında, Nehirden Denize, Özgür Filistin adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi ile
himayelerinde, Kültürel Etkinlik Takvimi 2024 kapsamında,Yağlıdere Anadolu İmam Hatip Salonunda "Filistin Gecesi" düzenlendi.

Giresun'un Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğünce, "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi" çerçevesinde, Filistin'de yaşanan olaylara dikkati çekmek, empati kurmak, sorumlulukları hatırlamak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.Projenin ilçe koordinatörü ZaferTuran, Gazze'de uzun zaman öncesinden başlayan, bugünse zirve yapan bir zulüm ve soykırımla karşı karşıya olduklarını söyledi.

Her gün acı, gözyaşı, dram ve feryatla uyanılan sabahları olduğunu belirten Turan, "Onlar bu haldeyken üzülmenin yanında toplumda farkındalık oluşturmak adına, davaları için canlarını veren bu insanlara en azından biz de zamanımızı vermek, zalime engel olamasak da en azından zulmünü duyurmak şuuruyla gönüllü arkadaşlarımızla yola çıktık. Tiyatro metnimizi yazdık. Gecemizi hazırladık ve Yağlıdere’mizin dertli insanlarının daveti üzerine karşınıza geldik." diye konuştu.

Filistin'e yönelik şiirlerin okunduğu programda, İbrahim Hıdır'ın yazdığı, Ahmet Murat Yücel'in yönettiği tiyatro oyunu sahnelendi.
Etkinliğe Yağlıdere Milli Eğitim Müdürü Kamil Hekim, Espiye Milli Eğitim Şube Müdürleri vatandaşlar katıldı.
Paylaşmayı Unutma!

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..


YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır