Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından basın açıklaması yapıldı.

Giresun ili Yağlıdere ilçesinde, 21 Mayıs 2024 tarihinde ölü olarak bulunan ve hakkında 2 Nisan 2024 tarihinden beri kayıp müracaatı bulunan şahısla ilgili Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı bir basın açıklaması yaptı.

Keşap'ta Yanmış Araç ve Kayıp Şahıs Bağlantısı

5 Nisan 2024 günü Keşap ilçesinde yanmış bir aracın bulunması ve aracın sürücüsüne 2 Nisan 2024 tarihinden itibaren ulaşılamaması üzerine kayıp şahıs müracaatı yapıldı. Kayıp şahsın bulunması için yapılan çalışmalarda, durumundan şüphelenilen iki kişi kolluk kuvvetleri tarafından takibe alındı. Yeterli delillere ulaşılması üzerine, şüphelilerin ifadeleri alındı ve suçlarını itiraf etmeleri sonucu maktulün cesedi bulundu

“Kollukça yapılan araştırma neticesinde durumundan şüphelenilen iki şüphelinin takibe alındığı, bu hususta yeterli delillere ulaşılması üzerine ifadesine başvurulan şüphelilerin suçlarını ikrar etmeleri ve yer göstermeleri neticesinde maktel yerde maktulün cesedine ulaşıldığı”

Olay Yerinde İncelemeler ve Gözaltılar

Olay yerinde gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, maktulün cesedi otopsi işlemleri için hastane morguna kaldırıldı. Olayı gerçekleştiren iki şüpheli ve olayla bağlantılı olduğu değerlendirilen bir başka şüpheli gözaltına alındı. Gözaltı süresinin bitiminde şüpheliler, gerekli işlemler için Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilecektir.

Soruşturma Süreci Devam Ediyor

Soruşturma işlemleri hâlen devam etmekte olup, gerek görülmesi durumunda gelişmeler hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir. Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı, olayın aydınlatılması ve adaletin sağlanması için gerekli tüm adımların atılacağını belirtti.


Kaynak :Yesilgiresun Gazetesi

https://www.yesilgiresun.com.tr/haber/20258071/giresun-cumhuriyet-bassavciligindan-kayip-sahis-olayi-hakkinda-kamuoyu-duyurusu

Paylaşmayı Unutma!

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..


YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır