Yağlıdere Mustafa Kemal ilkokulunda bir koridora ve Anasınıfına SMA hastası iken vefat eden Giresun’un evladı güneş bebeğimizin adı verildi.

Yağlıdere Mustafa Kemal ilkokulunda bir koridora ve Anasınıfına SMA hastası iken vefat eden Giresun’un evladı güneş bebeğimizin adı verildi.

Açılışı yapılan koridorun adı güneş sokağı, anasınıfının adı güneş bebek anasınıfı olarak değiştirildi.

Koridor ve anasınıfı Halk eğitim resim öğretmeni Rüchan ÇAKMAKÇIOĞLU tarafından bebeğin kampanyasında sembol olan sarı balonlarla ve güneş resimleri ile boyandı.

Anasınıfının fiziki donanımı baştan aşağı yenilendi. güneş sokağının ve anasınıfının yenilenmesinde güneşin iyilik elçileri ve okul aile birliği en büyük katkıyı sağlayanlar oldu.

Okul aile birliği başkanı Dilek MACARA; güneş bebeğimizin adının Kalplerde olduğu gibi okulumuz koridorlarında da yankılanması bizlerin sevinç kaynağı olacak'' dedi.

Yağlıdere Mustafa Kemal İlkokulu okul müdürü Ömürcan ÖZTÜRK; Giresun’da ve tüm dünyada birlikteliğin en güzel örneği olan Güneş bebeğimizin,adının okulumuz koridoruna ve anasınıfımıza verilmesinden onur ve gurur duyduğunu belirtti .

Açılışa güneş bebeğimizin ailesi , güneş bebeğimiz iyilik elçileri , Yağlıdere daire amirleri ve Yağlıdere halkı katıldı.

Mustafa Kemal ilkokulunda açılış sonrasında Bahar şenliği müzik dinletileri ve okul stantları ile festival tadında bir gün yaşandı .

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır